Biznes i Finanse

obsluga ksiegowego
Biznes i Finanse

Dobra obsługa kadrowa — sprawdź jak wybrać specjalistów

Każde przedsiębiorstwo, które zatrudnia pracowników, jest zobowiązane do prowadzenia odpowiedniej dokumentacji. Żeby działania takie były wykonane prawidłowo, wymagają od właścicieli wiedzy z zakresu administracji i ekonomii. Dlatego wielu z nich decyduje się na skorzystanie z obsługi kadrowej realizowanej przez zewnętrzną firmę lub na zatrudnienie dedykowanej do tego działu osoby. Jak wybrać takich specjalistów? Podpowiadamy.

Read More
handel
Biznes i Finanse

Handel detaliczny – krótka definicja

Wszyscy ludzie prawie każdego dnia robią zakupy w różnych miejscach. Używają do tego przykładowo sklepów internetowych, aplikacji, czy też wykonują je tradycyjnie w sklepie. Wszystkie transakcje, których dokonywane są w ten sposób, nazywa się handlem detalicznym.

Read More
ksiegowosc
Biznes i Finanse

Biuro rachunkowe – czym się kierować przy jego wyborze?

Biura rachunkowe są specjalnymi miejscami, w których można odpowiednio zadbać o swoje finanse oraz legalne odprowadzanie podatków. Jednak czym warto kierować się przy jego wyborze? Eksperci odpowiadają.

Read More
dzwig
Biznes i Finanse

Profesjonalne usługi dźwigowe – jak wybrać firmę?

Usługi dźwigowe oferowane są przez firmy, które zatrudniają profesjonalistów. Dzięki temu można przyśpieszyć proces budowy każdego przedsiębiorstwa oraz domu. Jednak w jaki sposób wybrać odpowiednią firmę? Eksperci sprawdzają.

Read More
przemysl
Biznes i Finanse

Jak prawidłowo wybrać dostawcę maszyn i automatyki do firmy?

Wybór odpowiedniej firmy, która specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnych maszyn oraz urządzeń do firm, zdecydowanie jest trudnym zadaniem. Konkurencja na rynku jest dość duża i powinniśmy brać pod uwagę fakt, że nie wszystkie firmy działają kompleksowo, nie wszystkie również proponują rozwiązania, które będą idealnie dopasowane do potrzeb naszej firmy. Automatyka przemysłowa jest tym elementem, który […]

Read More
umowa z kancelaria
Biznes i Finanse

Umowa z kancelarii prawnej – kiedy i dlaczego warto ja zamówić?

Chcesz zawrzeć umowę, ale nie wiesz, jak to zrobić? Gdy chcesz mieć pewność, że będzie ona chroniła Twoje prawa i jednocześnie dawała odpowiedni ich zakres drugiej stronie, pomyśl o skorzystaniu z usług kancelarii prawnej. Kiedy warto zwrócić się do niej po pomoc? Dlaczego warto z niej skorzystać?

Read More
Zatory płatnicze
Biznes i Finanse

Zatory płatnicze – jak sobie z nimi poradzić?

Zatory płatnicze mogą być sporym utrudnieniem w prowadzeniu działalności gospodarczej. Z problemem tym zmagają się zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i osoby samozatrudnione Jednak o ile duże przedsiębiorstwa mają znacznie większe pole manewru w przeciwdziałaniu temu zjawisku, to dla mikrofirm zator płatniczy może być przyczyną utraty płynności finansowej, a w konsekwencji nawet może doprowadzić do konieczności […]

Read More
Biznes i Finanse

W ciągu trzech miesięcy długi JDG-ów wzrosły o 162 mln zł

Choć stanowią większość na polskim rynku, to w relacjach asymetrycznych są wciąż na straconej pozycji. Przez współpracę z nierzetelnymi kontrahentami nie mogą regulować własnych zobowiązań finansowych. Jednoosobowe działalności gospodarcze mają już 5,2 mld zł długów. Według danych KRD, w ciągu trzech ostatnich miesięcy zadłużenie to wzrosło o prawie 162 mln zł.

Read More
Biznes i Finanse

Emerycka przyszłość w 2030 roku

Z raportu McKinsey & Company dotyczącego rozwoju rodzimej gospodarki do 2030 roku  wynika, że poziom zamożności w Polsce rośnie nieprzerwanie od 28 lat. W 1992 roku PKB na jedną osobę oscylował wokół 10 tys. dolarów rocznie (wg parytetu siły nabywczej), w 2004 wynosił już 16 tys. dolarów, a w 2018 – 28 tys. dolarów.[1] Na […]

Read More
Biznes i Finanse

Wrocław może pochwalić się najlepszym centrum usług biznesowych w Polsce

3M Global Service Center Poland, mające siedzibę we Wrocławiu, po raz kolejny zostało wyróżnione w prestiżowych konkursach. Firma do swojej kolekcji nagród dołożyła dwie statuetki, zostając laureatem konkursów CEE Business Services Awards oraz Outsourcing Stars.

Read More