Zdrowie i Uroda

densytometria badnaie
Zdrowie i Uroda

Czym jest densytometria?

Densytometria jest to badanie gęstości kości, które pozwala na zdiagnozowanie osteoporozy. To podstępna choroba kości, która może znacząco utrudnić codzienne funkcjonowanie. Zaleca się wykonanie tego badania u kobiet w okresie menopauzy i mężczyzn po 65. roku życia. Na czym polega badanie?

Read More
kosmetologia
Zdrowie i Uroda

Ochrona skóry kobiety

Wraz z wiekiem duża część kobiet zauważa, że ich skóra staje się coraz bardziej sucha i szara. Jest to naturalny proces starzenia się skóry, który może wystąpić zarówno w wieku podeszłym, jak i już w początkowych etapach dorosłości. Są jednak sposoby na to, aby pomóc samej sobie i odświeżyć wygląd skóry. Jednym z nich jest […]

Read More
klinika stomatologiczna
Zdrowie i Uroda

Klinika dentystyczna – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Decydując się na wybór kliniki stomatologicznej, trzeba wziąć pod uwagę różne czynniki. Istotne są warunki, które przygotowane są dla pacjentów. Niezbędny jest także zakres zabiegów, z których można skorzystać w konkretnym miejscu.

Read More
dieta a cukrzca
Zdrowie i Uroda

Czy przy cukrzycy warto korzystać z pomocy dietetyka?

Cukrzyca jest chorobą przewlekłą, która wymaga przede wszystkim odpowiedniej diagnostyki, jak również podjęcia systematycznego leczenia. Ta metaboliczna choroba polega na nieprawidłowym poziomie glukozy we krwi. Jedną z najważniejszych rzeczy, którą możemy zrobić jest stosowanie odpowiedniej diety. Dobrą praktyką jest pomoc doświadczonego dietetyka. Dlaczego warto z nim współpracować?

Read More
aparat sluchowy
Zdrowie i Uroda

Nowoczesne aparaty słuchowe – dlaczego warto je wybierać?

Osoby niedosłyszące, jeszcze do niedawna wstydziły się nosić aparaty słuchowe ze względu na to, że urządzenia te były widoczne dla otoczenia, a dodatkowo niezbyt atrakcyjne wizualnie. To sprawiało, że nierzadko odwlekały decyzję o kupnie aparatu, przez co ubytek słuchu się pogłębiał. Postęp technologiczny i cyfryzacja w znacznym stopniu wyeliminowały te problemy, ponieważ nowoczesne aparaty słuchowe […]

Read More
odziez medyczna
Zdrowie i Uroda

Czym wyróżniają się bluzy medyczne taliowane?

Bluzy medyczne to specjalny rodzaj górnej części odzieży, która zakładana jest przez osoby pracujące między innymi w służbie zdrowia, ale też w innych pracach. Bluzy medyczne są noszone na przykład przez kobiety wykonujące zabiegi w spa. Czym wyróżniają się bluzy medyczne taliowane i gdzie je znaleźć?

Read More
usuwanie zacmy
Zdrowie i Uroda

Operacja zaćmy – dlaczego warto prywatnie?

Zaćma w Polsce jest niesamowicie popularną chorobą. Okazuje się, że choruję na nią niespełna milion osób. Niestety każdego roku ta liczba się zwiększa. Na całe szczęście możliwa jest operacja zaćmy. Jak to wygląda w Polsce? Czy długo się czeka na wolny termin? A może lepiej postawić na operację zaćmy prywatnie? Pora to sprawdzić.

Read More
protetyk
Zdrowie i Uroda

Rodzaje protez zębowych

Protezy zębowe to sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu. Brak zębów to nie tylko defekt estetyczny, ale również praktyczny. Między innymi jedzenie sprawia problemy. Czy protezy zębowe to rozwiązanie na każdy problem z brakami w uzębieniu?

Read More
zdrowe powietrze
Zdrowie i Uroda

Oczyszczacze powietrza klasy PREMIUM

Oczyszczacze powietrza, to urządzenia nie tylko skuteczne, ale funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu i nie wymagające większego zaangażowania od użytkownika. W profesjonalnych sklepach znajdziemy zarówno podstawowe modele, których koszt nie przekracza tysiąca złotych, jak również modele klasy premium, dla znacznie bardziej wymagających użytkowników.

Read More
stomatologia
Zdrowie i Uroda

3 cechy dobrego gabinetu stomatologicznego

Gabinet stomatologiczny to miejsce, którego nie lubi prawie nikt. Zwykle pacjenci udają się tam z bólami zębów, a prace nad zdrowym uśmiechem nie zawsze są przyjemne. Wyrywanie ósemek czy leczenie kanałowe wiążą się z dyskomfortem. Jakie cechy powinien mieć dobry i przyjemny gabinet stomatologiczny?

Read More