Motoryzacja

samochod
Motoryzacja

Auto szyby — jakie mają właściwości?

Dobra szyba w samochodzie to gwarancja bezpieczeństwa. Zapewnia prawidłową widoczność, odpowiednie doświetlenie wnętrza samochodu i jest odporna na uszkodzenia. Gdy zajdzie konieczność wymiany szyby w samochodzie na nową warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, tak, żeby szyba posłużyła jak najdłużej.

Read More
skrzynia biegow
Motoryzacja

Jaki olej do przekładni wybrać?

Zapewnienie prawidłowego smarowania skrzyni biegów pozwala chronić elementy układu przed uszkodzeniami, zmniejsza tarcie i zwiększa poślizg. W związku z tym, że skrzynie biegów się od siebie różnią, do ich smarowania wykorzystuje się oleje o różnych właściwościach. Dla przykładu w przekładniach hipoidalnych i sterowanych ręcznie z obciążeniami do 300 Mpa stosuje się oleje klasy GP-4, takie […]

Read More
bus dostawczy
Motoryzacja

Busy dostawcze – kiedy warto je wynająć?

Z łatwością wskazać można sytuacje, w których wynajem busa dostawczego może być bardzo opłacalny. Wśród nich wymienić można przypadki prowadzenia małego biznesu lub sytuację wyprowadzki. Dlaczego skorzystanie z usług wypożyczalni jest wtedy najlepszym pomysłem? Odpowiadamy.

Read More
rzeczoznawca samochodowy
Motoryzacja

Rzeczoznawca samochodowy – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Dokładne określenie rozmiarów strat to bardzo ważna część w drodze po uzyskanie odpowiednio wysokiego odszkodowania w razie szkody komunikacyjnej. Wycenianiem samochodów zajmuje się rzeczoznawca samochodowy. Gdzie możemy go znaleźć i dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Read More
przewoz osob
Motoryzacja

Przewóz osób – na jakie rozwiązanie warto postawić?

Przewóz osób to bardzo ważna usługa, szczególnie w dużych miastach. To właśnie tam wymaga się między innymi skorzystania z pojazdów, aby sprawnie przemieszczać się między konkretnymi lokalizacjami. Na jakie rozwiązania warto postawić? Fachowcy odpowiadają.

Read More
Motoryzacja

Części do wózka widłowego Toyota – jak wybrać najlepsze?

Części do wózka widłowego Toyota to bardzo ważne elementy, na które warto zwrócić uwagę. Właśnie dlatego ich wybór powinien być dobrze przemyślany. W jaki sposób wybrać najlepsze? Eksperci informują.

Read More
Motoryzacja

Mobilny serwis tir – sprawdź na czym polegają jego usługi

Mobilny serwis tir to pewnego rodzaju nowość na rynku. Dzięki niemu samochód ciężarowy po niespodziewanej awarii nie musi bowiem trafiać do warsztatu, a jego kierowca może liczyć na szybką i skuteczną pomoc. Gdzie znaleźć mobilny serwis tir i na czym dokładnie polegają jego usługi?

Read More
wynajem busa
Motoryzacja

3 powody dla których warto stawiać na wynajem busa z kierowcą

Wynajem busa z kierowcą cieszy się ogromną popularnością ze względu na szereg różnorodnych korzyści. Dlaczego warto się na to zdecydować? Specjaliści odpowiadają.

Read More
Motoryzacja

Czy warto myć samochód w myjni automatycznej?

Bardzo dużo osób chętnie korzysta z profesjonalnych samochodowych myjni automatycznych. Ich zaletą jest przede wszystkim pełna automatyzacja pracy, bezobsługowość, dokładność mycia, zarówno pojazdów osobowych, jak również dostawczych i specjalistycznych. W przeciwieństwie do myjni ręcznych, myjnie automatyczne są o wiele bardziej ekologiczne. Dlaczego chcąc umyć samochód, warto skorzystać z takiej właśnie pomocy?

Read More
Motoryzacja

Laweta – w jakich sytuacjach jest niezbędna?

Laweta jest pojazdem, który z pewnością znany jest wśród wszystkich kierowców. Często zdarza się, że jest wzywany z powodu usterek oraz awarii. Kiedy pomoc lawety może okazać się nieoceniona? Specjaliści odpowiadają.

Read More