Motoryzacja

Motoryzacja

Sprawdź, czym charakteryzuje się dobrze przeprowadzona regeneracja maglownic

Efektem dobrze przeprowadzonej naprawy części w samochodzie powinna być poprawa komfortu jazdy. Regeneracja kolumny kierowniczej w Śląskiem niejednokrotnie przynosi łatwe do odczucia rezultaty, choć nie zawsze od razu. Znikają dziwne dźwięki i trudności w obsłudze pojazdu.

Read More
auto
Motoryzacja

Chiptuning – o czym mowa w praktyce?

Chiptuning to ciekawy sposób na tuning auta. Dzięki niemu można uzyskać wiele różnorodnych korzyści, które przekładają się między innymi na komfort z jazdy. O czym właściwie mowa w praktyce? Eksperci tuningu odpowiadają.

Read More
holowanie
Motoryzacja

Laweta A1 – jak wybrać firmę?

Problemy na drodze mogą zdarzyć się każdemu. Awaria pojazdu może go unieruchomić lub konieczne jest zatrzymanie ze względu na kwestie bezpieczeństwa. Jeśli do zdarzenia dojdzie na autostradzie, trzeba działać szybko. Przeważnie w takich sytuacjach wzywa się pomoc drogową – potrzebna będzie laweta.

Read More
pociag
Motoryzacja

3 kroki do tego, aby zadbać o dobry stan techniczny pojazdów szynowych

Dysponowanie dużą ilością specjalistycznego taboru kolejowego sprawi, że nasza firma będzie miała możliwość, aby szybko i sprawnie transportować materiały do różnych miejsc. Jest to skuteczna alternatywa dla transportu tradycyjnego, gdzie wykorzystuje się ciągniki siodłowe. Z oczywistych względów niezwykle ważne jest to, aby dysponować takim taborem, który będzie w dobrym stanie technicznym, dzięki któremu będziemy mogli […]

Read More
alkomat
Motoryzacja

Jak prawidłowo przeprowadzić test alkomatem.

Alkomaty mogą być wykorzystywane do innych celów niż tylko ustalenie, czy ktoś prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Mogą one może być stosowany do badania zawartości alkoholu u ludzi leczonych na oddziale ratunkowym. Jeśli ktoś stracił przytomność, ale nie jest jasne, co jest tego przyczyną, może mieć wysoki poziom alkoholu w krwiobiegu. Alkomat może szybko określić, […]

Read More
Motoryzacja

Przygotuj auto na jesień

Nadeszła kalendarzowa jesień. W związku z tym wszyscy kierowcy powinni jeździć ostrożniej, a także odpowiednio przygotować swoje auta przed wyruszeniem w trasę. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Jak przygotować samochód do jesieni, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym?

Read More
Motoryzacja

Sezon powrotu Goodyear do FIA WEC trwa

Po historycznym starcie w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA (WEC), zespół Goodyear Racing kieruje się na wschód, aby wziąć udział w japońskiej rundzie sezonu 2019/2020, czyli 6-godzinnym wyścigu Fuji. Znany z kapryśnej pogody i skomplikowanej budowy tor stanowi duże wyzwanie dla zespołów i konstruktorów opon.

Read More
Motoryzacja

Tańsza wymiana floty dzięki zakupom w grupie

Na rynku transportowym zadebiutował system zakupów grupowych, umożliwiający kupno ciężarówek z rabatem dostępnym jak dotąd jedynie dla największych przewoźników. Nowe w branży TSL rozwiązanie zostało opracowane przez firmę Exabid. Jak zapewniają jego twórcy, system oparty jest na idei rzeczywistych zakupów w grupie. Swoją misję Exabid realizuje, oferując mniejszym i średnim przedsiębiorcom dostęp do ekonomii skali, […]

Read More
Motoryzacja

Nowy CEO Hive – e-hulajnóg na minuty Europejska ekspansja marki Hive

Po udanym pilotażu w Lizbonie, Hive formuje własne struktury i planuje start w kolejnych krajach. Tristan Torres Velat obejmie funkcję CEO Hive. Doświadczenie managerskie Torres Valat zdobywał w takich globalnych firmach jak Amazon, Groupon i hiszpańska sieć bankowa Caixa.

Read More