Aktualności

kociol premyslowy
Aktualności

Kotły przemysłowe – charakterystyka i przeznaczenie

Każdy zakład przemysłowy zmaga się ze sporymi wyzwaniami między innymi, gdy potrzebne jest ogrzanie często bardzo sporego budynku. W tym celu nie wystarczą zwyczajne kotły używane w domach. Potrzebne są specjalne kotły przemysłowe, które są w stanie ogrzać nawet spore budynki. Jaka jest ich charakterystyka oraz przeznaczenie i gdzie je zamówić?

Read More
przedszkole dla dzieci z autyzmem
Aktualności

Przedszkole dla dzieci z autyzmem – czym się kierować przy jego wyborze?

Przedszkole dla dzieci z autyzmem to placówka wspierająca rodziców w zakresie opiekuńczo-wychowawczym. W przypadku najmłodszych ze spektrum autyzmu niezwykle istotne jest indywidualne dopasowanie zajęć do potrzeb każdego z nich. Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru przedszkola?

Read More
co to jest faktura wewnetrzna
Aktualności

Faktura wewnętrzna — co należy o niej wiedzieć?

Przedsiębiorcy którzy prowadzą swoją własną działalność gospodarczą, bardzo często spotykają się z sytuacją, w której dana czynność nie wymaga wystawienia faktury, lecz powoduje powstanie obowiązku odprowadzenia podatku. W takim przypadku jeszcze kilka lat temu wykorzystywano faktury wewnętrzne. Obecnie pojęcie to już nie funkcjonuje w obiegu gospodarczym, ponieważ zostało zastąpione dokumentem wewnętrznym opodatkowania. Jednak wciąż jest […]

Read More
farby termowrazliwe
Aktualności

Gdzie znajdują zastosowanie farby do zestawów kołowych?

Farby termowrażliwe to specjalny rodzaj farb, który znajduje swoje zastosowanie w branży kolejowej. Ich rola nie ogranicza się jedynie do walorów estetycznych. Dzięki swoim właściwościom pozwalają one ocenić stan zużycia kół w wagonach. Jak to działa? Odpowiadamy.

Read More
cwiczenie pamieci
Aktualności

Kurs ćwiczenia pamięci – dla kogo?

Wiele osób mówi, że posiada dobrą pamięć i błędnie przypisuje ją jakiejś wrodzonej zdolności i talentowi. O ile faktycznie niektóre osoby posiadają naturalnie lepszą pamięć, tak pozostali mogą ją sobie wyćwiczyć, w czym skutecznie pomagają między innymi kursy ćwiczenia pamięci. Dla kogo one są, gdzie się na nie zapisać i dlaczego warto to zrobić?

Read More
folia babelkowa
Aktualności

Folia bąbelkowa – wszystko, co warto o niej wiedzieć

Mało jest osób na świecie, które nigdy nie miały styczności z folią bąbelkową. Jest ona powszechnie używana do zabezpieczenia przeróżnych przesyłek, a w szczególności tych, w których przewozi się produkty kruche i delikatne, takie jak na przykład sprzęty RTV, ceramika, czy też szkło. Co warto wiedzieć o folii bąbelkowej?

Read More
twarda woda
Aktualności

Twarda woda kotłowa – jak przywrócić jej pierwotne właściwości?

Produkcja energii cieplnej najczęściej odbywa się przy pomocy specjalnych kotłów, które ogrzewają wodę. Nie może to być jednak zwyczajna woda, a specjalna woda kotłowa. Powinna ona być odpowiednio przefiltrowana i przystosowana do tego rodzaju pracy, lecz mimo wszystko często dochodzi do powstawania wody kotłowej. Jak przywrócić jej pierwotne właściwości i jaka powinna być woda kotłowa?

Read More
comber
Aktualności

Comber z sarny – jak go przyrządzić?

Comber z sarny to świetny sposób na odkrycie rodzimej kuchni. Do jego przyrządzenia warto wykorzystać inne tradycyjne składniki. Jak jednak połączyć je w smaczne danie?

Read More
Aktualności

Jak działa ekstruder do zbóż?

Dobór odpowiedniej paszy dla zwierząt ma kluczowe znaczenie w ich prawidłowym rozwoju. Najlepiej, jeśli spożywają duże ilości zboża o łatwo wchłanianych składnikach odżywczych. W nowoczesnych gospodarstwach rolnych nie może zabraknąć ekstrudera do pasz. Czym jest to urządzenie i dlaczego jest niezbędne w gospodarstwie rolnym?

Read More
Aktualności

Czym charakteryzują się korki pneumatyczne dla przemysłu?

Skuteczne przeprowadzenie kanalizacyjnych prac remontowych nie może obyć się bez specjalistycznego sprzętu. Jednym z jego rodzajów są korki pneumatyczne. Czym właściwie są, jakie możemy wyróżnić ich typy, gdzie znajdują swoje zastosowanie i jak dokładnie są zbudowane? Odpowiadamy. 

Read More