Jak walczyć z trądzikiem?

Jak walczyć z trądzikiem?
0 1
Read Time1 Minute, 50 Second

Pryszcze i zaskórniki to problem, który coraz częściej dotyka nie tylko nastolatków, ale również osoby dorosłe. Wielu osobom wydaje się, że jest to chwilowy problem skóry. W rzeczywistości jest to poważna i uciążliwa choroba skóry, której nie można lekceważyć, ponieważ może prowadzić do problemów z samooceną, depresji i powstawania blizn. Trądzik należy leczyć, a można to robić domowymi sposobami. Warto jednak zasięgnąć porady u dermatologa, który pomoże określi, jaka jest przyczyna trądziku, dzięki czemu walka z nim będzie skuteczniejsza i szybsza. Przekonaj się, jak samodzielnie możesz zadbać o wygląd i kondycję skóry trądzikowej.

Myj twarz delikatnymi i łagodnymi kosmetykami

Bardzo często w drogeriach dostępne są preparaty na trądzik, które w swoim składzie zawierają alkohol, czy składniki antybakteryjne. Warto jednak zaznaczyć, że pryszcze i zaskórniki najczęściej pojawiają się przez problemy hormonalne, czy nadmierny stres. Stosowanie silnie wysuszających kosmetyków do twarzy wcale nie rozwiąże problemu. Wręcz przeciwnie, może go nasilić. Lepiej więc stosować delikatne emulsje do mycia twarzy, które mają łagodne działanie oczyszczające. Staraj się również nie pocierać mocno skóry, by jej nie podrażniać i nie rozsiewać ogniska zmian trądzikowych po innych częściach skóry.

Chroń skórę trądzikową przed słońcem

Wielu osobom wydaje się, że nie ma nic lepszego niż wysuszenie trądziku. To jednak nie jest możliwe, a wystawianie twarzy na słońce może naprawdę źle się skończyć. Skóra nie lubi nadmiernego działania promieni słonecznych. Wysuszają one naskórek, przez co dochodzi do nadprodukcji łoju, który ma za zadanie chronić cerę przed wysuszeniem. Nadmiar łoju prowadzić może do przetłuszczenia skóry, przez co problem z trądzikiem może się jedynie zaostrzyć.

Rób domowe maseczki na trądzik

Kosmetyki z drogerii mogą być wypełnione sztucznymi składnikami, które podrażniają wrażliwą skórę trądzikową. Lepiej stosować naturalne składniki, które będą odżywiać skórę i dostarczać jej niezbędnych witamin i minerałów. Na cerę trądzikową dobrze sprawdzi się maseczka z miodu i soku z cytryny. Ma ona działanie antybakteryjne i rozjaśniające. Warto również wypróbować maseczki z jabłka, miodu i mąki owsianej. To silnie odżywiający koktajl na skórę, który ma działanie łagodzące i nawilżające.

Pamiętaj, że domowe sposoby nie zawsze są skuteczne. Mogą one leczyć trądzik lub jedynie łagodzić jego objawy. Jeżeli mimo stosowania się do powyższych zasad nadal masz problem z zaskórnikami i zmianami ropnymi, to koniecznie zgłoś się do dermatologa po pomoc.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz