7 pomysłów na płytki z dekorem z mozaiką!

mozaika plytki
0 0
Read Time1 Minute, 47 Second

Wykorzystanie mozaikowego motywu w płytkach może sprawić, że przestrzeń nabierze wyjątkowego wyglądu! Płytki mozaikowe składają się z małych kawałków szkła, ceramiki, kamienia lub innych materiałów ułożonych w przyciągające uwagę wzory. Oto 7 kreatywnych pomysłów na wykorzystanie mozaiki!

Przestrzeń nad umywalką

Wykonaj ścianę z mozaiki za umywalką w łazience. Stwórz przyciągający uwagę dekor za pomocą kolorowego lub skomplikowanego mozaikowego wzoru, który uzupełnia ogólną kolorystykę pomieszczenia.

Ściana prysznicowa

Stwórz mozaikową ścianę w swojej kabinie prysznicowej. Zawierająca bogaty dekor mozaika – https://cerdesign.pl/36-dekory-i-mozaiki może wtedy sprawić, że przestrzeń będzie prezentowała się bardzo efektownie i jednocześnie będzie powodowała, że codzienna kąpiel będzie jeszcze przyjemniejsza.

Ściana nad blatem w kuchni

Użyj mozaiki, aby wykończyć ściany nad blatem w kuchni. Zaprojektuj efektowną kuchnię z mozaiką, która odzwierciedla jej styl, na przykład może być to mozaika w kolorach beżu czy szarości.

Podłoga w przedpokoju

Przygotuj efektowną przestrzeń, umieszczając mozaikę na podłodze w przedpokoju, na przykład możesz użyć jej w centralnym miejscu albo wykonać z niej ozdobną listwę przy ścianach.

Obudowa kominka

Podkreśl swój kominek za pomocą obramowania z mozaiki. Wybierz projekt, który uzupełnia wystrój pokoju i pamiętaj, aby wybrać płytki odporne na temperatury.

Ogród i taras

Stwórz mozaikowe patio lub ścieżkę ogrodową, które sprawią, że przestrzeń na świeżym powietrzu będzie prezentowała się jeszcze piękniej. Gdy chcesz zdecydować się na zastosowane mozaiki na zewnątrz, pamiętaj o tym, że powinna być ona odporna na czynniki pogodowe i niskie temperatury.

Salon lub sypialnia

Mozaika może również sprawdzić się do wykończenia ścian i podłóg w salonach i sypialniach, gdy chcesz nadać im niebanalny wygląd.

O czym pamiętać przy korzystaniu z dekoru mozaikowego?

Wprowadzając do wnętrz płytkę mozaikową, pamiętaj o następujących wskazówkach:

  • Wybierz mozaiki, które współgrają z istniejącą paletą kolorów pomieszczenia. Weź pod uwagę kolory ścian, mebli i innych elementów wystroju.
  • Eksperymentuj z różnymi mozaikowymi wzorami, takimi jak kształty geometryczne, fale, kwiaty lub abstrakcyjne wzory.
  • Kolor fugi może znacząco wpłynąć na wygląd mozaiki, dlatego wybierz taki kolor, który pasuje do płytek i poprawia ogólny wygląd wnętrza.
  • Płytki mozaikowe są dostępne z różnych materiałów, dlatego weź pod uwagę fakturę i materiał, które pasują do stylu przestrzeni.
  • Montaż płytek mozaikowych wymaga umiejętności i precyzji, dlatego wybierz sprawdzoną ekipę.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz