Altana na wymiar – jak ją zaprojektować?

altana
0 0
Read Time1 Minute, 25 Second

Altana na wymiar to ozdoba każdego ogrodu. Sprawdza się szczególnie u osób, które lubią spędzać czas z bliskimi na świeżym powietrzu. Można w niej urządzić przyjęcia, pracować czy spożywać codzienne posiłki. Jak zabrać się do zaprojektowania swojego wymarzonego domku ogrodowego?

Jak zaprojektować nowoczesne altany ogrodowe drewniane?

Nowoczesna altana na wymiar to doskonały sposób na zagospodarowanie ogrodu. Najpierw trzeba zaplanować, gdzie ma stanąć, a następnie wymierzyć, jaki maksymalnie może mieć rozmiar. Później trzeba skonfrontować to ze swoimi potrzebami i wykorzystać całą przestrzeń lub zmniejszyć projekt.

Przy altanach warto zamontować drewutnie ogrodowe, w których można przechowywać drzewo. Trzeba też zdecydować, czy domek ma być kwadratowy, prostokątny czy okrągły. Od tego zależy, jakie meble znajdą się w środku i jakie będzie ich ustawienie. Warto zaplanować także kolor ścian i dachu.

Domek ogrodowy z drewutnią – jakie ma zalety?

Altana z drewutnią ogrodową mają sporo korzyści. Dzięki nim można ciekawie zaaranżować ogród i przestrzeń relaksacyjną przy swoim domu. To idealne miejsce do spożywania posiłków z rodziną, grania w gry czy urządzania imprez ze znajomymi. Bliskość drewutni sprawdzi się przy okazji ogniska.

Nowoczesne altany można dopasować stylem do budynku, obok którego się znajdują. Warto użyć np. takiego samego pokrycia dachowego jak na domu, aby całe gospodarstwo wyglądało spójnie. Drewniane ściany można pomalować farbą o takim samym odcieniu jak elewację budynku.

Projekt altany ogrodowej – co jeszcze w nim uwzględnić?

W projekcie altany ogrodowej trzeba uwzględnić okna i rodzaj wejścia. Altana może być zamykana, dzięki czemu da się w niej grzać i przebywać nawet zimą. Typowo letni domek nie musi mieć drzwi, a wejście można przystroić wokół np. drewnianymi elementami ozdobnymi.

Wokół altany można zasadzić kolorowe kwiaty czy zielone krzewy. Warto skonsultować projekt domku z osobą znającą się na roślinach zewnętrznych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz