Aranżacja zegara we wnętrzu

0 0
Read Time1 Minute, 55 Second

Zegary pod kątem designu należy dopasowywać do rodzaju pomieszczeń. Wiadomo, że inny zegar powiesimy na ścianie w kuchni, a jeszcze inny wykorzystamy na ścianie w salonie. Na szczęście, jeśli chodzi o ofertę sklepów internetowych oraz stacjonarnych, jest w czym wybierać. Zegary w drewnianej obudowie, klasyczne, z solidnym wahadłem, tak bardzo przypominają nam dawną epokę retro, gdy w każdym domu znaleźć można było tego rodzaju przybytki.

Obecnie znów wracają do łask i są wręcz pożądanymi produktami przez kolekcjonerów i znawców dawnych sprzętów i gadżetów. Zegary z wahadłami i w drewnianych obudowach, często zawierających elementy płaskorzeźb i rzeźb przestrzennych, wspaniale komponować się będą z wystrojem wnętrz mającym wiele nawiązań do początku dwudziestego wieku, prostych mebli, rozległych łóżek z dużymi wezgłowiami i ręcznie robionymi oknami oraz drzwiami.

Zegar może być większy, niż myślisz!

Obecnie zauważa się coraz bardziej szalone pomysły w kwestii aranżacji zegarów w naszych domach oraz mieszkaniach. Zauważalny jest trend mocowania w centrum wybranej ściany pokoju samego mechanizmu tykających wskazówek. Po bokach umieszcza się wszystkie cyfry odpowiednie do tych, jakie posiada każdy zegar. Zegary kuchenne z kolei w większości przypadków osadzone są w konstrukcjach z tworzywa sztucznego. Mogą mieć jasne, ciemne lub różnokolorowe ramy. Dzięki temu każda gospodyni domowa w mig potrafi dopasować zegar właściwy do własnego królestwa. Zegar powinien być zaaranżowany we wnętrzu tak, aby z każdej pozycji w kuchni czy pokoju można było zobaczyć godzinę bez konieczności bliższego podbiegania. Czytelności zegara nie powinny zaszkodzić ani kolory ścian, ani wzory na tapetach.

Gdzie jeszcze umieścić zegar?

Najczęściej zegary wieszamy w salonie, czyli w miejscu w którym cała rodzina spędza najwięcej czasu. Zważywszy na popularny od dawna już trend łączenia salonu z kuchnią i jadalnią, umieszczenie zegara na jednej ze ścian tej otwartej przestrzeni jest bardzo dobrym pomysłem. Zegar możemy więc zawiesić na ścianie lub też postawić na meblach. Dotyczy to oczywiście mniejszych i stojących modeli. Systemy meblowe do salonów zawierają różnorakie rodzaje mebli, począwszy od meblościanek z półkami i szafkami RTV, poprzez komody i witryny. Ładny zegar będzie doskonała ozdobą na dużej komodzie. Możemy go zestawić z podobnymi stylistycznie dodatkami jak ramki na zdjęcia czy wazon z kwiatami. Nowoczesne modele zegarów, często z wyświetlaczami elektronicznymi dobrze wyglądają w zestawieniu z telewizorem i sprzętem RTV, dlatego półki w nowoczesnych meblościankach będą idealnym miejscem dla takiego zegara.


Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem meblowym Ms-meble24.pl

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz