Budowa stoiska konferencyjnego – o czym należy pamiętać?

0 0
Read Time1 Minute, 43 Second

Stoiska konferencyjne najlepiej sprawdzają się na małych targach branżowych. Są idealnym rozwiązaniem dla firm, które nie skupiają się na prezentacji określonego produktu, ale zależy im na pokazaniu szerokiej gamy usług. Do budowy takiej prezentacji nie potrzeba dużo miejsca, ale należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. O czym powinno się pamiętać? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się stoisko konferencyjne?

Stoisko konferencyjne służy do tego, aby zachęcić klienta do osobistego kontaktu z przedstawicielem firmy. Z tego też powodu jego przestrzeń zagospodarowana jest w większości przez stoliki, krzesła i wygodne fotele. Głównym celem jest sprowokowanie potencjalnego klienta do tego, aby podszedł, usiadł wygodnie i zaznajomił się z prezentowaną ofertą. Może być ona wyświetlana na dużych ekranach LCD lub przedstawiana w sposób osobisty przez jedną z osób z obsługi. Dużą rolę na takich stoiskach odgrywają elementy multimedialne.

Na co zwrócić uwagę przygotowując stoisko konferencyjne?

Niebagatelne znaczenie ma stworzenie odpowiedniej atmosfery na stoisku. Przede wszystkim należy skorzystać z możliwości wyciszających ścianek działowych, które skutecznie odizolują hałas panujący na zewnątrz. Zamiast klasycznych krzeseł warto postawić na wygodne fotele lub podłużną sofę, a przy niej ustawić ławę lub niewielki stolik. Każdy obszar stoiska konferencyjnego powinien stanowić oddzielną całość. Dyskusja, która toczy się w jednym miejscu powinna być toczona w przyjemnej, prywatnej atmosferze.

Interesującym pomysłem może być sekcja w której odwiedzający mogą otrzymać niewielkie poczęstunek w postaci słodyczy lub niewielkiej przekąski albo napić się kawy z ekspresu. Aby zwiększyć komfort można także postarać się o ustawienie kilku zielonych, żywych roślin doniczkowych. Takie drobiazgi mogą sprzyjać temu, że wiele osób zdecyduje się na dłuższy pobyt na stoisku.

Od czego zacząć budowę stoiska konferencyjnego?

Zanim zaczniemy projektować i budować stoisko konferencyjne należy bardzo dokładnie poznać oczekiwania klientów. Cała ekspozycja powinna być także urządzona stylowo i nowocześnie, aby sprawiać luksusowe i prestiżowe wrażenie. Dla najlepszego efektu warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia ekspertów. Firma www.exposystemy.pl w sposób kompleksowy zajmuje się projektowaniem i budową stoisk na targi. W swojej ofercie proponuje również transport i montaż, więc jest to idealne rozwiązanie dla firm, które chcą pokazać się od jak najlepszej strony w trakcie takich wydarzeń.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz