Czy montaż paneli fotowoltaicznych możliwy jest na każdej dachówce?

panele fotowltaiczne i jej montaz
0 0
Read Time1 Minute, 23 Second

Zanim zdecydujemy się na zainwestowanie w system fotowoltaiczny, musimy sprawdzić, jakie mamy możliwości w przypadku montażu. Czy możemy na przykład panele zamontować na wszystkich dachówkach? Z reguły nie ma przeciwwskazań, ale trzeba sprawdzić rodzaj dachówki, jej stan i ważna będzie także sama konstrukcja dachu.

Kluczowa jest kondycja dachówki i jej rodzaj

Każdy konsultant reprezentujący firmę projektującą i instalującą systemy fotowoltaiczne, poinformuje nas, że mamy tu w zasadzie swobodny wybór, jeżeli chodzi o dachówki. Panele mogą być zamontowane na dachówkach betonowych, ceramicznych, cementowych, a także blachodachówkach. Tylko jednak doświadczony instalator potwierdzi, że montaż paneli fotowoltaicznych na dachówce jest możliwy. Konieczne będą po prostu wcześniejsze oględziny. Kluczowe jest to, aby dachówka była w dobrym stanie technicznym, a więc nie mogą występować pęknięcia albo uszkodzenia. Wykluczone są także luźne elementy.

Czasami może się zdarzyć, że dach nie jest w odpowiednim stanie i specjalista od firmy montującej systemy fotowoltaiczne poinformuje, że montaż nie jest możliwy. W takiej sytuacji należy jak najszybciej wykonać na prawy, jeżeli zależy nam na krótkim terminie zamontowania instalacji fotowoltaicznej, ale też można zdecydować się na montaż paneli na gruncie.

Panele wymagają odpowiedniej konstrukcji dachu

Jedną z ważniejszych kwestii będzie także dla paneli fotowoltaicznych właściwa konstrukcja dachu. Jeżeli do czynienia mamy z jakąś nietypową konstrukcją dachową, to instalacja może być wykluczona. Uwzględnia się tutaj kąt nachylenia dachu, a także strukturę nośną i wiele innych czynników technicznych. Wystarczy zresztą zorientować się jakie oferty fotowoltaiczne mamy najczęściej dostępne. Jeśli chodzi o takie technologie, to systemy na dach płaski Szczecin lub inne miasta oferują zawsze w największej ilości. Poza tym nie możemy też zapominać o wydajności energetycznej. Dach, gdzie mają być zamontowane panele musi być dobrze naświetlony przez większość dnia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz