Czy przy cukrzycy warto korzystać z pomocy dietetyka?

dieta a cukrzca
0 0
Read Time1 Minute, 42 Second

Cukrzyca jest chorobą przewlekłą, która wymaga przede wszystkim odpowiedniej diagnostyki, jak również podjęcia systematycznego leczenia. Ta metaboliczna choroba polega na nieprawidłowym poziomie glukozy we krwi. Jedną z najważniejszych rzeczy, którą możemy zrobić jest stosowanie odpowiedniej diety. Dobrą praktyką jest pomoc doświadczonego dietetyka. Dlaczego warto z nim współpracować?

Cukrzyca jest niestety chorobą cywilizacyjna, gdyż dotyka bardzo dużo osób, w różnym wieku. Warto wiedzieć, że nieprawidłowy poziom glukozy we krwi spowodowany jest przez zaburzenia w wydzielaniu insuliny przez tarczycę (lub jej nieprawidłowym działaniem). Najczęściej występujące objawy cukrzycy to:

  • bardzo duży i nieustanny głód,
  • suchość w ustach,
  • szybka i nagła utrata wagi,
  • częste oddawanie moczu,
  • drażliwość, trudność z koncentracją.


Wszystko to sprawia, że po pierwsze musimy być pod stałą opieką lekarską, po drugie zaś nauczyć się samodzielnie dbać o nasze zdrowie, np. poprzez dietę. Kompleksową pomoc dietetyka otrzymamy w klinice https://fizjo-clinica.pl/.

Zobacz także:  https://bestnews.pl/czy-dietetyk-moze-nam-pomoc-schudnac-w-trakcie-zimy/

Dlaczego warto współpracować z dietetykiem, gdy mamy cukrzycę?


Ustalenie odpowiedniego planu żywieniowego ma zasadnicze znaczenie. Samodzielne ustalanie diety w przypadku stwierdzonej cukrzycy jest poważnym błędem i może doprowadzić do tego, że zrobimy sobie krzywdę, zaszkodzimy sobie, jak również będziemy mieli większy problem z utrzymaniem prawidłowego poziomu cukru we krwi. Dietetyk to specjalista, który na podstawie dokumentacji medycznej pomoże nam rozwiązać problemy.

Co jeść przy cukrzycy?

Nasze menu przede wszystkim powinno być przemyślane. Po pierwsze musimy brać pod uwagę sam fakt chorowania na cukrzycę, po drugie zaś indywidualne cechy naszego organizmu. Jedzenie musi być w maksymalnym stopniu naturalne, lekkostrawne, przyswajalne, jak również posiadać niski indeks glikemiczny. Dodatkowo musimy pamiętać o przyjmowaniu insuliny, jak również o regularnych godzinach posiłków. Należy również wykonywać pomiary cukru.

Warto spożywać pieczywo razowe, makarony pełnoziarniste, surowe warzywa i owoce, naturalny nabiał i jego przetwory. Współpraca z doświadczonym dietetykiem pozwoli nam na to, aby czuć się komfortowo, jak również nie popełniać błędów żywieniowych. Dzięki temu unikniemy problemów zdrowotnych, będziemy w dobrej formie, jak również nie będziemy mieli problemów z realizowaniem naszych codziennych obowiązków. Dietetyk pomoże nam również, gdy pojawią się problemy z dietą.  

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz