Czym są okienka rewizyjne?

okienko rewizyjne
0 0
Read Time1 Minute, 21 Second

Urządzając mieszkanie, chcemy, żeby wszystko było zrobione na wysoki połysk. Zależy nam, by nie było widać żadnych rur czy innych instalacji. Jednak w każdym mieszkaniu istnieje konieczność pozostawienia otworów rewizyjnych, które umożliwią dostęp do instalacji i liczników. Okienka rewizyjne przychodzą z pomocą w maskowaniu otworów rewizyjnych. Czym są i jak je wybrać?

Czym są okienka rewizyjne?

Najprościej mówiąc, okienka rewizyjne służą do zakrycia urządzeń, do których powinniśmy mieć bezwzględny dostęp. Odczyt z liczników, wodomierzy, ciepłomierzy musi być podawanie cyklicznie, a więc dostęp do nich jest bardzo ważny. Dla bezpieczeństwa, warto także zostawić dostęp do syfonów wannowych czy prysznicowych, a także filtrów, zaworów czy czyszczaków kanalizacyjnych. Tego typu urządzenia są bardzo awaryjne.

Pozostawienie w ścianie niezabudowanych fragmentów jest koniecznością, by można było dostać się do newralgicznych elementów w razie ich awarii. Oczywiście nikt nie chce mieć nieestetycznej dziury w ścianie. Tu z pomocą przychodzą okienka rewizyjne, które umożliwiają zakrycie otworów rewizyjnych, a jednocześnie ułatwiają późniejszy do nich dostęp.

Jak wybrać okienko rewizyjne?

Okienka rewizyjne pełnią głównie funkcje maskujące. Ich zadaniem jest maskowanie otworów wodno-kanalizacyjnych, wentylacyjnych i kominowych. Wybierając okienka rewizyjne należy zwrócić uwagę na ich rozmiar. Najlepiej jeśli jest ono wielkości 20×20. To ułatwi dostęp do instalacji i dokonanie ewentualnej naprawy. Dobrze jeśli okienka posiadają specjalne zabezpieczenia, na przykład zamki do szaf metalowych czy zamknięcie na kluczyk, które będą chroniły je przed niepowołanymi osobami. Warto wybierać okienka rewizyjne, które mają uniwersalne kolory, na przykład białe lub czarne. Dzięki temu bez problemy wkomponujemy je w określony styl urządzenia wnętrza.

Wybierając okienka rewizyjne warto zwrócić uwagę na ich przeznaczenie. Na rynku dostępne są okienka do licznika czy zaworu wody, jak również ochrony instalacji.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz