Czyszczenie wentylacji – krok po kroku

0 0
Read Time1 Minute, 15 Second

Czyszczenie wentylacji to skomplikowany proces wykonywany zazwyczaj przez specjalistów z użyciem odpowiednich narzędzi i sprzętu elektronicznego niezbędnego do inspekcji. Przewiewne i czyste przewody wentylacyjne pozwalają zarówno odpoczywać, jak i wykonywać pracę w komfortowych warunkach. Jak krok po kroku przebiegają te czynności? Wyjaśniamy.

Jak wygląda czyszczenie wentylacji krok po kroku?

Czyszczenie wentylacji należy rozpocząć od kompleksowego sprawdzenia wnętrza kanałów doprowadzających powietrze do pomieszczenia. W niektórych przypadkach konieczne może być usunięcie elementów zabudowy w postaci fragmentów podwieszanego sufitu. Następnie używa się urządzeń wizyjnych, które pozwalają precyzyjnie określić poziom zanieczyszczeń w środku. Można dzięki temu także ustalić czy przewody posiadają jakiekolwiek uszkodzenia i zaplanować dodatkowe czynności serwisowe.

W kolejnym etapie przystępuje się do właściwego czyszczenia. Polega ono na precyzyjnym usuwaniu wszelkich zanieczyszczeń z rur i kanałów wentylacyjnych. Stosuje się w tym celu różne rodzaje metod. Wybór konkretnego sposobu zależy od rodzaju wentylacji oraz poziomu zanieczyszczeń. Zazwyczaj korzysta się z czyszczenia na mokro lub na sucho, a w międzyczasie wykonuje się także dezynfekcję.

Jeśli podczas etapu inspekcji wykryto uszkodzenia, to po zakończeniu usuwania zanieczyszczeń przeprowadza się dodatkowe prace naprawcze. Czyszczenie rur wentylacyjnych kończy się po przeprowadzeniu ostatniej inspekcji. Stanowi ona potwierdzenie jakościowo wykonanej pracy. Następnie przygotowuje się dokumentację, w której znajdują się poszczególne czynności wykonane przez serwisantów oraz zalecenia wraz z sugerowaną datą na przeprowadzenie kolejnego czyszczenia.

Jakie zalety ma regularne czyszczenie wentylacji?

Wraz z upływem czasu w kanałach wentylacyjnych powstają zanieczyszczenia, które pogarszają jakość powietrza. Regularne czyszczenie wentylacji wpływa nie tylko na komfort osób przebywających w danym pomieszczeniu, ale także obniża koszty eksploatacji budynku.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz