Dobry adwokat do rozwodu – jak go wybrać?

wybor adwokata
0 0
Read Time1 Minute, 51 Second

Planujesz rozwód? Chcesz mieć pewność, że sprawą zajmie się ekspert? Skorzystaj z pomocy sprawdzonego prawnika. Jak go znaleźć? Sprawdź porady!

Kiedy warto wynająć adwokata do rozwodu?

Pomoc prawnika w trakcie rozwodu nie jest potrzebna, ale może być bardzo pomocna. Specjalista w dziedzinie prawa rodzinnego i opiekuńczego, które obejmuje rozwody, może zająć się wtedy wszystkimi formalnościami związanymi ze sprawą rozwodową.

Zatrudnienie prawnika do rozwodu wskazane jest przede wszystkim wtedy, gdy, sprawa może być skomplikowana, wymagająca. Dotyczy to głównie rozwodów z orzekaniem o winie, a także rozwodów wymagających podziału majątku, ustalenia opieki nad dziećmi, wysokości alimentów.

Skorzystanie z pomocy prawnika pozwala na łatwiejsze, spokojniejsze przejście przez ten stresujący okres, ale również pozwala na skuteczniejsze reprezentowanie własnych interesów.

Sprawa rozwodowa – lepszy adwokat czy radca prawny?

Usługi prawne oferują kancelarie adwokackie i radcowskie. Gdzie warto się udać?

Obecnie zarówno adwokat, jak i radca prawny może pomóc w sprawach rozwodowych. Aby uzyskać profesjonalną pomoc, warto wybrać prawnika, który specjalizuje się w rozwodach i może zaoferować wtedy kompleksową obsługę.

W mieście jak Katowice adwokat specjalizujący się w rozwodach dostępny jest w wielu kancelariach prawnych. Adresy kancelarii dostępne są w internecie.

Rozwód – jakie usługi prawne oferują kancelarie?

Kancelarie adwokackie i kancelarie radców prawnych oferują swoim klientom dostęp do szerokiej gamy usług prawnych. Wśród nich znajdują się również usługi skierowane do osób planujących rozwód oraz w trakcie rozwodu.

W ramach obsługi prawnej rozwodu kancelaria może zaoferować:

  • poradnictwo prawne – analizę sytuacji osoby rozwodzącej się, doradztwo w wyborze formy rozwodu, zebrania dowodów w przypadku rozwodu z orzekaniem o winie
  • przygotowanie pozwu rozwodowego – oraz innych dokumentów potrzebnych w trakcie rozwodu
  • reprezentacja w sądzie – występowanie w imieniu rozwodzącego się małżonka w sądzie

Zakres obsługi może być dopasowany indywidualnie do wymagań i oczekiwań klienta, dzięki czemu może on otrzymać pełną pomoc w tym trudnym momencie, jakim jest rozwód.

Ile kosztuje pomoc prawnika w trakcie rozwodu?

Adwokaci i radcowie prawni prowadzący usługi w ramach rozwodów wyceniają usługi na podstawie zakresu pomocy, uwzględniając przy tym także szereg innych czynników.

Porada prawna związana rozwodem to zazwyczaj koszt od około 150 do 200 złotych, natomiast reprezentacja klienta w sądzie jest wydatkiem od 800 do 1500 złotych. Wyższe ceny dotyczą bardziej złożonych spraw, na które prawnik musi przeznaczyć więcej czasu. Dokładne informacje o kosztach można uzyskać w kancelariach prawnych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz