Dobry dom pogrzebowy – jakie usługi powinien on oferować?

uslugi domu pogrzebowego
0 0
Read Time1 Minute, 45 Second

Domy pogrzebowe mogą obecnie zaoferować swoim klientom rozbudowaną paletę usług. Jakie z nich są najważniejsze? Przyglądamy im się bliżej!

Transport ciała

Jedną z podstawowych usług świadczonych przez zakłady pogrzebowe jest transport ciała, zarówno prowadzony krajowo, jak i międzynarodowo, gdy konieczne jest sprowadzenie go z zagranicy albo przewiezienie do innego kraju. Transport ciała powinien odbywać się z użyciem dostosowanego odo tego celu karawanu oraz z zachowaniem wszelkich przepisów, co ma szczególne znaczenie w przypadku transportu międzynarodowego.

Przechowanie ciała

Podstawową usługą oferowaną przez domy pogrzebowe jest również przechowywanie ciała w chłodni aż do momentu pochówku.

Przygotowanie ciała

Dobry dom pogrzebowy Gliwice – https://quovadis-pogrzeby.pl/ może zaoferować swoim klientom usługi polegające na odpowiednim przygotowaniu ciała do pogrzebu, które obejmują nie tylko ubieranie, ale również tanatokosmetykę oraz rekonstrukcję, gdy jest ona konieczna, na przykład po wypadku. Dodatkowo coraz więcej domów pogrzebowych może zaoferować usługi balsamowania, które pozwalają na wydłużenie trwałości ciała po śmieci. Gdy pochówek ma odbyć się po dłuższym czasie, jest to najlepszy wybór.

Kremacja

Wiele osób chce, aby po ich śmierci ich ciała zostały skremowane. W takiej sytuacji konieczne będzie wybranie zakładu pogrzebowego prowadzącego takie właśnie usługi.

Sprzedaż trumien i urn

W dobrym zakładzie pogrzebowym na klientów czeka szeroka gama trumien i urn do wyboru, które mogą być dopasowane do konkretnych oczekiwań i budżetu. Szeroki wybór tego rodzaju produktów przekłada się na łatwiejsze dokonanie decyzji, niezależnie od posiadanej kwoty na pochówek.

Organizacja pochówku

Każdy dobry zakład pogrzebowy powinien oferować kompleksowe usługi w ramach organizacji pochowku, na które składają się między innymi przewóz ciała, przygotowania na cmentarzu, odpowiednia oprawa muzyczna, przygotowanie kwiatów, aby wspomnieć tylko o paru z nich. Warto wskazać, że obecnie wiele domów pogrzebowych oferuje również kompleksową pomoc w ramach organizacji pochówków świeckich, które odbywają się razem z mistrzem ceremonii zamiast księdzem. Dodatkowo niektóre zakłady pogrzebowe zajmują się również prowadzeniem usług w ramach organizacji stypy, dlatego nie trzeba wtedy prowadzić ich we własnym zakresie.

Pomoc w formalnościach

Warto też pamiętać o tym, że dobry dom pogrzebowy powinien oferować swoim klientom pomoc w przeprowadzeniu wszystkich formalności związanych z pochówkiem, na przykład w uzyskaniu zasiłku pogrzebowego czy załatwianiu spraw na cmentarzu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz