Dobry producent pasz dla drobiu – czyli jaki?

pasza dla bydla
0 0
Read Time1 Minute, 26 Second

Podczas hodowli drobiu, ważne jest, aby pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Jedną z nich jest dobór odpowiedniej paszy. Drób jest bardzo wymagający, jeśli chodzi o paszę. Ptaki mają szybką przemianę materii i szybko dojrzewają płciowo. Dlatego istotne jest, aby dobrać odpowiednie pożywienie, które zapewni im zdrowie i efektywność. Jak wybrać dobrego producenta pasz dla drobiu?

Składniki paszy dla drobiu

Wybierając paszę dla drobiu, musimy pamiętać o sprawdzeniu kilku istotnych kwestii. Ważny jest skład. Dobry producent pasz dla drobiu, powinien oferować mieszanki zawierające pszenicę kukurydzę, jęczmień, pszenżyto, owies, tłuszcze oraz nasiona roślin strączkowych. Zboża powinny stanowić do 80% składników dobrej paszy dla drobiu. Dobrym źródłem białka i aminokwasów są wywary i susze, pochodzące z produkcji alkoholu. W paszy dla drobiu nie może zabraknąć suszy z młodych zielonek i lucerny. To doskonałe źródło wysokiej jakości białek i karotenoidów, które wybarwiają żółtka jaj.

Jak wybrać producenta pasz dla drobiu?

Na rynku jest wielu producentów pasz dla drobiu, którzy oferują różne mieszanki. Zanim wybierzemy odpowiednie pożywienie dla naszej hodowli, warto przeanalizować skład. Najlepiej zrobić to z weterynarzem lub technikiem żywienia. Pomogą dobrać odpowiednią paszę dla potrzeb naszych zwierząt. Pomoże to uniknąć niepotrzebnych chorób wśród drobiu.

Dobry producent podaje skład swojej mieszanki, a także ilość danych składników. Dobrze, jeśli pasza zawiera składniki, które poprawiają odporność zwierząt. Należą do nich oregano, czosnek, jeżówkę czy wyciąg z yukki. Należy unikać producentów, którzy dodają do swoich mieszanek wszelkie chemiczne dodatki, które źle wpływają na zdrowie zwierząt.

Wybierając producenta pasz dla drobiu, warto sprawdzić opinie o nim w internecie lub na forach rolniczych. Ten, który może poszczycić się wieloma pozytywnymi komentarzami, zasługuje na wybór. Producent powinien odznaczać się dużą wiedzą, na temat żywienia drobiu i powinien umieć podpowiedzieć, jaka mieszanka będzie najlepsza dla naszych zwierząt.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz