Folia bąbelkowa – wszystko, co warto o niej wiedzieć

folia babelkowa
0 0
Read Time1 Minute, 26 Second

Mało jest osób na świecie, które nigdy nie miały styczności z folią bąbelkową. Jest ona powszechnie używana do zabezpieczenia przeróżnych przesyłek, a w szczególności tych, w których przewozi się produkty kruche i delikatne, takie jak na przykład sprzęty RTV, ceramika, czy też szkło. Co warto wiedzieć o folii bąbelkowej?

Gdzie kupić dobrą folię bąbelkową?

Najlepszym miejscem, w którym dostępna będzie folia bąbelkowa w Bielsko Białej, to dobry sklep z różnego rodzaju akcesoriami biurowymi, a także służącymi do nadawania oraz zabezpieczania przesyłek. W takich sklepach, które specjalizują się w obsłudze zarówno klientów prywatnych, jak i firmowych możemy liczyć na różne wielkości sprzedawanej folii bąbelkowej.

W tego typu sklepach folia bąbelkowa, czy też inne rodzaje folii do pakowania takie jak folia stretch oferowana jest w różnego rodzaju rolkach, które różnią się wielkością pod względem wysokości oraz długości, przez co można ją dobrze dopasować do swoich potrzeb.

Jak powstała folia bąbelkowa?

Wiele osób z pewnością nie ma pojęcia o tym, że tak naprawdę folia bąbelkowa nie została stworzona specjalnie z myślą o jej obecnym zastosowaniu. Do jej stworzenia doszło w 1957 roku, gdy Alfred Fielding oraz Marc Chavannes, czyli dwójka amerykańskich inżynierów pracowała nad stworzeniem tapety z plastiku. W ten sposób powstała właśnie folia, która wypełniona była pęcherzykami powietrza. Wynalazcy szybko znaleźli dla niej inne zastosowanie niż jako tapeta i dzięki temu dziś folia bąbelkowa jest powszechnie spotykana w paczkach.

Co charakteryzuje folie bąbelkową?

Istnieje naprawdę wiele pozytywnych cech folii bąbelkowej. Mowa tu na przykład o jej masie. Jest ona niesamowicie lekka, a jednocześnie charakteryzuje się elastycznością, dzięki której jest odporna na rozrywanie. Ponadto posiada świetne wartości amortyzujące, a także dopasowuje się w niezwykle prosty sposób do kształtu przedmiotu, który jest przez nią zabezpieczany. Ponadto ma naprawdę niską cenę.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz