Jak dobrać lampy wiszące do jadalni?

lampa wiszaca do jadalni
0 0
Read Time1 Minute, 48 Second

Szukasz ciekawych lamp wiszących przeznaczonych do jadalni? Zobacz, jak znaleźć najlepsze modele!

Styl jadalni

Weź pod uwagę styl swojej jadalni i swoje preferencje estetyczne, na przykład może mieć ona styl nowoczesny, industrialny, tradycyjny, rustykalny czy minimalistyczny. Pomyśl o dobraniu takich lamp, które będą uzupełniały ten styl, na przykład lampa Vibia Flamingo – https://designd10.pl/pl/p/Flamingo-1510.-lampa-wiszaca-Vibia/652 idealnie nada się do nowoczesnych przestrzeni.

Wiele inspiracji znaleźć można w magazynach o wystroju wnętrz, na platformach internetowych, takich jak Pinterest, i na stronach poświęconych urządzeniom wnętrz. Sprawdzenie różnych stylów będzie bardzo pomocne w dobraniu odpowiednich artykułów oświetleniowych.

Rozmiar lampy

Rozmiar lamp wiszących powinien być proporcjonalny do wielkości stołu w jadalni i samego pomieszczenia. Zaleca się, aby średnica lampy powinna wynosić około połowy do dwóch trzecich szerokości stołu. Dzięki temu światło jest równomiernie rozłożone i nie przytłacza przestrzeni.

Liczba lamp

Zastanów się, czy w jadalni najlepiej sprawdzi się pojedynczy punkt czy wiele punktów świetlnych. W zależności od wielkości i kształtu stołu w jadalni możesz wybrać pojedynczą lampę lub dwie albo trzy lampy albo jedną lampkę kilkupunktową.

Wysokość i umiejscowienie

Wysokość, na której powieszona będzie lampa, także ma duże znaczenie. Powinna ona zapewniać wystarczające oświetlenie stołu, nie zasłaniając jednocześnie widoku. Najczęściej rekomenduje się powieszenie lampy na wysokości około 70-80 cm nad powierzchnią stołu. Pozwala to zarówno na odpowiednie oświetlenie, jak i komfort korzystania z pomieszczenia.

Rodzaj światła

Niektóre lampy zapewniają skupione światło skierowane w dół, inne zaś posiadają dyfuzory, które rozprowadzają światło równomiernie po pomieszczeniu. Dodatkowo warto uwzględnić w tym przypadku barwę światła. Do jadalni zalecane są lampy o świetle ciepłym albo neutralnym.

Materiał

Materiał lamp wiszących powinny pasować do ogólnego wystroju jadalni. Popularne materiały to szkło, metal, tkanina, drewno, a nawet materiały naturalne, takie jak rattan. Rodzaj materiału dobiera się w zależności od tego, jaki jest styl wnętrza, na przykład do nowoczesnych aranżacji pasują szkło i metal, a do tych boho czy rustykalnych rattan albo drewno.

Konserwacja

Należy pamiętać, że lampy wiszące, zwłaszcza te o skomplikowanej konstrukcji lub z materiałów łatwo zbierających kurz, mogą wymagać regularnego czyszczenia.

Typ żarówek

Lampa może być wyposażona w oprawki przeznaczone na wkręcane żarówki albo może mieć wbudowane diody LED, które nie wymagają wymiany.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz