Jak w praktyce wygląda cięcie laserem 3D?

laser 3d
0 0
Read Time1 Minute, 24 Second

Wycinanie laserem 3D to metoda wycinania która często jest stosowana do wykonywania prototypów, a także do produkcji. Wykorzystanie cienkiej, skupionej wiązki lasera, pozwala na przecinanie materiałów w celu wycinania perfekcyjnych wzorów. Są wykorzystywane do cięcia dużych kawałków materiału. Z tej metody cięcia korzystają zarówno inżynierowie, jak i projektanci czy artyści. 

Do czego służy wycinarka laserowa?

Wycinarka laserowa jest rodzajem maszyny, która sterowana jest za pomocą komputera. Za jej pomocą możliwe jest cięcie laserem 3D. Projektant może zaprojektować w komputerze, to co chce stworzyć lub uzyskać, a następnie wysłać do wycinarki laserowej i za pomocą jednego przycisku, może stworzyć pożądanym kształt. W trakcie cięcia laserem, używana jest cienka i skupiona wiązka lasera, co sprawia, że cięcie jest precyzyjne, a powierzchnia cięcia obrobiona, pozbawiona niepotrzebnych poszarpanych krawędzi. Przecinarki laserowe są stworzone do cięcia drewna, niektórych tworzyw sztucznych, papieru czy tektury. Niektóre, bardziej wydajne przecinarki, są w stanie przecinać metale, a nawet znacznie grubsze materiały. Podobnie jak drukarki 3D, wycinarki laserowe są maszynami do szybkiego prototypowania.

Jak działają wycinarki laserowe?

Wycinarki laserowe, niezależnie od rodzaju wykorzystują ten sam proces użycia podczas ciecia laserem. Obróbka metalu – Bumet używa przecinarek, w których laser pochodzi z rezonatora laserowego, wysyłającego wiązkę intensywnego światła poprzez odbicia przez system luster do głowicy tnącej. W trakcie cięcia wykorzystywana jest niezwykle cienka wiązka, która wykorzystywana jest do cięcia określonego materiału. Głowica tnąca, zwykle montowana jest na mechanicznym układzie napędzanym pasem lub łańcuchem. Taka budowa pozwala na precyzyjny ruch głowicą tnącą i przesuwanie jej w przód i w tył. Dzięki temu cięcie laserem jest skuteczne i bardzo precyzyjne.

Zasada działania wycinarki laserowej jest zawsze taka sama. Różnice mogą wynikać z przeznaczenia. Typ lasera określa rodzaj i grubość materiału, który laser może przyciąć. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz