Jak wybrać bramy przesuwne?

0 0
Read Time1 Minute, 34 Second

Każda posesja potrzebuje bramy wjazdowej. Obecnie na polskim rynku działa wielu producentów oferujących nowoczesne bram przesuwnych. Te dostępne są w wielu rozmiarach, stylach i wariantach. Jak wybrać najlepszy model? Oto krótki poradnik, na co zwrócić uwagę.

Styl bramy przesuwnej

Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć jest to, jaki styl ma reprezentować dana brama. Wiele osób wybiera nowoczesny styl projektowania, który ma bardziej przemysłowy charakter i wykorzystuje proste linie oraz ostre kąty. Doskonale pasuje on do projektów domów, w których dominującą rolę odgrywa metal, drewno oraz szkło.

Zobacz również: bramy przesuwne w Ostrowie Wielkopolskim

Jeśli jednak masz starszy dom, może się okazać, że nowoczesny wygląd nie pasuje tak dobrze do reszty wystroju domu. Wówczas postaw na styl bardziej klasyczny – na przykład projekt ogrodzenia nawiązujący do wiejskiego domku.

Materiał wykonania

Naturalne jest, że zwraca się uwagę na piękno bramy przesuwnej i na tej podstawie często podejmowana jest ostateczna decyzja. Jednak ważniejszy od wyglądu jest rodzaj materiału, z którego wykonany jest dany produkt. Od niego zależy, jak trwały będzie produkt i jak długo będzie służyć.

W sieci można znaleźć bramy przesuwne wykonane z różnych materiałów. Niektóre z nich są wykonane z drewna, podczas gdy powstały ze stali, żelaza czy aluminium – tłumaczy pracownik firmy sprzedającej bramy garażowe w Ostrowie Wielkopolskim. Każdy materiał ma swoje własne zalety i wady. Warto je dokładnie poznać, przed podjęciem ostatecznej decyzji.

System sterujący – napędy do bram przesuwnych

Istnieją dwa główne rodzaje sterowania: system ręczny i automatyczny. Sterowanie ręczne jest zwykle instalowane w bramach, które ograniczone są przestrzenią wokół. System umożliwia ręczne otwieranie i zamykanie bramy, poprzez jej przesunięcie.

Sterowanie automatyczne może być mechaniczne lub elektroniczne – w zależności od rodzaju napędu. Ten typ gwarantuje większą wygodę użytkowania. Do sterowania systemem wykorzystuje się zazwyczaj niewielki pilocik, który umożliwia szybkie otwieranie i zamykanie bramy.

Mimo wielu korzyści, które oferuje automatyczny system sterujący, należy liczyć się z tym, że taki system jest dużo bardziej kosztowny niż sterowanie ręczne.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz