Jak wybrać wysokiej jakości prowadnice meblowe?

prowadnice meblowe
0 0
Read Time1 Minute, 29 Second

Szuflady to jeden z elementów mebli, który jest bardzo popularny. Występują w każdym rodzaju mebli, zarówno kuchennych, jak i dziecięcych czy sypialnych. Ułatwiają porządkowanie i przechowywanie konkretnych produktów. Wybór odpowiedniej prowadnicy do mebli ma wpływ na jakość i komfort użytkowania szuflady. Na co należy zwrócić baczną uwagę?

Jak wybrać prowadnice do szuflad?

Chcąc cieszyć się dobrze działającą szufladą, ważne jest by prowadnice meblowe były odpowiednio dobrane. Zanim pójdziemy do sklepu,warto zastanowić się nad przeznaczeniem szuflad. To ułatwi sprawdzenie parametrów prowadnic i dobór pod kątem naszych potrzeb, a dodatkowo szuflada będzie służyła nam wiele lat.

Pierwszym kryterium jest sprawdzenie udźwigu prowadnicy. To co przechowujemy w szufladzie swoje waży i wybór odpowiedniej prowadnicy ułatwi działanie szuflady. Im cięższe przedmioty, tym większy udźwig powinna mieć prowadnica. Inną dobierzemy do szuflady z zeszytami, a inną do szuflady ze słoikami. Zły dobór prowadnicy może prowadzić do jej odkształcenia i w konsekwencji uszkodzenia. Co ważne, prowadnica powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, które odporne są na uszkodzenia mechaniczne. To wpłynie na jej żywotność.

Co jeszcze brać pod uwagę przy wyborze prowadnic meblowych?

Warto wiedzieć, jakie typu prowadnic są dostępne na rynku. Obecnie to prowadnice rolkowe, kulkowe i do szuflad dolnego montażu. Chcąc wybrać odpowiednie, należy się zastanowić do jakich szuflad będą stosowane. Rolkowe zapewniają udźwig do 25 kilogramów i wykonane są ze stali oraz wytrzymałej rolki plastikowej. Mają zastosowanie we wszystkich popularnych wymiarach mebli. Prowadnice kulkowe o udźwigu do 50 kilogramów, są przeznaczone do konkretnych mebli. Często posiadają system cichego domykania, dzięki czemu szuflada zamyka się powoli bez trzaskania. Ostatnim rodzajem prowadnic są te do szuflad dolnego montażu, a więc, jak sama nazwa wskazuje, montuje się je pod szufladą.

Nie wiedząc jaka prowadnica będzie najlepsza do naszych mebli, warto skorzystać z podpowiedzi fachowca, który pomoże wybrać element odpowiadający naszym potrzebom.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz