Jak wygląda certyfikacja wiązarów?

certyfikacja wiazarow
0 0
Read Time1 Minute, 14 Second

Wiązary to popularne elementy stosowane w konstrukcji budowlanej. Są połączeniem drewna konstrukcyjnego z płytkami kolczastymi. Jakość wykonania ma istotny wpływ na bezpieczeństwo budowli wykonanych z ich użyciem. W związku z tym system zarządzania produkcją wiązarów musi podlegać certyfikacji. 

Certyfikacja wiązarów w zakładzie

Jeśli zakład produkcyjny chce mieć możliwość sprzedaży swoich produktów, konieczne jest wdrożenie ZKP, czyli Zakładowej Kontroli Produkcji. Certyfikacja wiązarów możliwa jest dopiero po przejściu wieloetapowego szkolenia, które kończy się uzyskaniem certyfikatu. Zdobycie go daje zakładowi możliwość oznaczania swoich produktów symbolem CE. Jest to najważniejsze oznaczenie potwierdzające wysoką jakość i wytrzymałość produktu oraz jego zgodność z unijnymi normami dotyczącymi bezpieczeństwa. Wdrożenie certyfikacji wiązarów jest wobec tego koniecznością dla poprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa.

ZKP drewno konstrukcyjne

Drewno konstrukcyjne, używane podczas produkcji wiązarów podlega certyfikacji również już na wcześniejszym etapie. Zakładowa Kontrola Produkcji dotyczy wszystkich elementów budowlanych, więc zakłady zajmujące się produkcją drewna konstrukcyjnego muszą przejść odpowiednią drogę do uzyskania certyfikatu. Spełnienie standardów ZKP drewno konstrukcyjne zapewnia surowcowi najwyższą jakość oraz daje klientowi gwarancje bezpieczeństwa użytkowania.

Od czego zacząć wprowadzanie certyfikacji wiązarów w zakładzie?

Starając się o wprowadzenie certyfikacji wiązarów i wdrożenie ZKP warto skorzystać z usługi firm zajmujących się wsparciem w tej dziedzinie. W ich ofercie znajduje się najczęściej pomoc przy dokumentacji, zrozumieniu wymagań prawnych, a nawet szkolenia dla pracowników. Pomoc osób specjalizujących się we wdrażaniu ZKP i certyfikacji gwarantuje poprawne i szybkie przejście przez ten proces. Dodatkowo ogranicza stres i pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu, który musiałby zostać poświęcony na zdobywanie wszystkich informacji na własną rękę.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz