Jak zapewnić w domu ciepło? 3 krótkie, ale istotne porady

ogrzewanie
0 0
Read Time1 Minute, 40 Second

Wybierając projekt domu, powinniśmy przede wszystkim zwracać uwagę na to, jakie źródło ogrzewania wybieramy, jaką izolację wykonujemy, jakiej jakości stolarkę okienną i drzwiową będziemy mieli. Te trzy elementy, w bardzo dużym stopniu decydują o tym, czy będziemy mieli zapewniony komfort cieplny, ile będziemy płacić za ogrzewanie. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby nasze rachunki nie były zbyt wysokie.

Decydując się na to, że będziemy budować dom, myślami jesteśmy już we własnym salonie i spędzamy letnie wieczory w pięknym ogrodzie. Rzeczywistość jest jednak zdecydowanie mniej kolorowa, za nim osiągniemy taki status i będziemy mogli w pełni cieszyć się relaksem, musimy przejść przez etap budowy, który do najłatwiejszych nie należy.

Musimy brać również pod uwagę to, jakie będą koszty związane z utrzymaniem domu. Na plan pierwszy wysuwa się oczywiście ogrzewanie. Niestety, koszty ogrzewania z roku na rok rosną, zdecydowanie warto więc zainwestować w nowoczesny system, odpowiednio rozprowadzić instalację, korzystać z wydajnego paliwa.

Umiejętnie rozprowadzona instalacja oraz wydajny system grzewczy

To podstawowa zasada. Instalacja, która rozprowadza ciepło, powinna być zdecydowanie dobrze wykonana, najlepiej przez fachowca, którego znamy. Kluczowe jest również to, aby wybrać takie urządzenia grzewcze, które będą ze sobą dobrze współpracować. Grzejniki, piec grzewczy, sterowanie, wyposażenie kotłowni.

Ocieplenie domu

Izolacja domu wpływa na komfort cieplny, zmniejsza również straty ciepła. Powinniśmy zadbać o to, by izolacja pionowa i pozioma była ciągła, wykonana z materiałów, które mają niski współczynnik przenikalności cieplnej. Warto ocieplić ławę fundamentową, fundamenty, ściany zewnętrzne, okolice okien i drzwi, dach.

Sprawne okna i dobra wentylacja

Okna również mają dość spory wpływ na to, jaką będziemy mieli temperaturę w domu. Na pewno muszą mieć prawidłowe uszczelnienie, ale również niski współczynnik przenikania ciepła. W pomieszczeniach bardzo mocno nasłonecznionych warto stosować większe okna, które doskonale będą przepuszczać światło, a tym samym zwiększać temperaturę. To sprawi, że nawet w chłodniejsze, ale słoneczne dni, w tych wnętrzach będzie po prostu ciepło, mimo tego, że zredukujemy moc grzejników.

Warto także usprawnić wentylację. Jeżeli mamy możliwość, aby w nowym domu zamontować wentylację mechaniczną, jest to rozwiązanie, o które warto się pokusić.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz