Jak zaplanować czas wolny?

Planowanie czasu wolnego
0 0
Read Time1 Minute, 50 Second

Masz wrażenie, że czas wolny podczas weekendu przecieka ci przez palce i w zasadzie nigdy nie realizujesz tego co chciałbyś? Wynika to z bardzo prostej przyczyny – braku planowania. Niewielu z nas zdaję sobie sprawę z tego, że czas wolny, podobnie jak czas pracy, należy odpowiednio zaplanować. Tylko wówczas będziemy doskonale wiedzieli, co chcemy zrobić i będziemy do tego konsekwentnie dążyć. Planowanie czasu wolnego pozwoli nam w maksymalny sposób go wykorzystać.

Zaplanuj swój wolny czas!

Oczywiście w planowaniu czasu wolnego nie możemy zapomnieć, że będzie nam on służył głównie do odpoczynku i relaksu, czyli innymi słowy do naładowania baterii. Niemniej jednak nie możemy go przeznaczyć na zwykłe leżenie na kanapie i oglądanie głupich seriali. Jeśli weekend spędzimy właśnie w ten sposób, czyli na błogim lenistwie, to w poniedziałek wcale nie będziemy pełni energii, albowiem będzie nas męczyło sumienie, że zmarnowaliśmy naprawdę sporo czasu na zupełnie nieistotne rzeczy. Dlatego warto zrobić taki plan na piśmie i na każdą czynność wydatkować odpowiedni czas. W zasadzie stosujemy tutaj te same techniki planowania, które wykorzystujemy na co dzień w pracy, kiedy planujemy wykonywanie obowiązków zawodowych.

Co robić w wolnym czasie?

Przede wszystkim zanim zaczniemy odpoczywać i regenerować swoje siły, warto abyśmy nadrobili swoje zaległości zawodowe, które zostały nam z tygodnia. Być może nie ma ich dużo a jeśli weźmiemy się za nie odpowiednio wcześnie i zakończymy jeszcze w sobotnie przedpołudnie, to wówczas nabierzemy dużych pokładów energii na resztę weekendu, albowiem będziemy mieli poczucie spełnionego obowiązku. Oczywiście nie mogą być to jakieś trudne zadania, ale raczej do dopieszczenie, czy też zakończenie tygodniowych projektów. Ewentualnie możemy również poczytać jakieś artykuły branżowe, na które nie mieliśmy czasu podczas tygodnia. W dalszej kolejności weekend powinniśmy przeznaczyć na spacery, a także inną aktywność fizyczną o większym natężeniu. Podczas weekendu warto czytać książki, albowiem na tę przyjemność raczej nie znajdziemy czasu w tygodniu. Warto również nadrobić zaległości w najnowszych filmach, a także ambitnych serialach. Oczywiście weekend to również czas sprzątania. Próba uskutecznia tej czynności w tygodniu raczej nam nie wychodzi, dlatego też weekend jest dobrą okazją do posprzątania mieszkania. Weekend to również czas na samodzielne gotowanie i zjedzenie dobrego oraz zdrowego obiadu. Oczywiście nie zapominajmy również o spotkaniach ze znajomymi, to również ma duży wpływ na naszą higienę umysłową.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz