Jak zostać opiekunem medycznym?

akcesoria medyczne
0 0
Read Time1 Minute, 43 Second

Zapotrzebowanie na opiekunów medycznych stale rośnie. Zawód ten wybierany jest także coraz częściej ze względu na atrakcyjne zarobki oraz możliwość szybkiego znalezienia zatrudnienia nie tylko w kraju, ale także za granicą. Jak uzyskać odpowiednie kwalifikacje do pracy jako opiekun medyczny?

Czym zajmuje się opiekun medyczny?

Opiekunem medycznym jest osoba, która profesjonalnie zajmuje się niesamodzielnymi, niepełnosprawnymi, starszymi osobami, pomagając im w realizowaniu codziennych czynności.

W swojej codziennej pracy opiekun medyczny zajmuje się między innymi czynnościami higienicznymi, pielęgniarskimi, karmieniem podopiecznego, pomaga mu spacerach, uczestniczy w terapii, aktywnościach społecznych pomagających mu w utrzymaniu zdrowia psychicznego i fizycznego.

Opiekun medyczny może znaleźć zatrudnienie w różnych placówkach, między innymi w szpitalach, zakładach opiekuńczo-leczniczych, domach pomocy społecznej, fundacjach, stowarzyszeniach, hospicjach, domach seniora. Może on także prowadzić usługi bezpośrednio w domu swojego pacjenta.

Jak zostać opiekunem medycznym?

Aby rozpocząć pracę jako opiekun medyczny, konieczne jest uzyskanie odpowiedniego przygotowania zawodowego. Obecnie najczęściej w tym celu stosowane są różnego rodzaju kursy, ale wtedy, gdy konieczne jest uzyskanie szerszej wiedzy, zalecane jest skorzystanie z ofert w szkołach policealnych.

Wszystkim osobom zainteresowanym pracą jako opiekun medyczny Kraków daje dostęp do szkół policealnych, które specjalizują się w prowadzeniu kompleksowych usług w zakresie nauczania w tym właśnie kierunku.

Czego uczy się opiekun medyczny?

Osoba, która chciałaby zostać opiekunem medycznym i zapisać się na zajęcia, uczy się wtedy wielu nowych umiejętności potrzebnych w pracy z osobami o niskiej sprawności fizycznej, ze schorzeniami neurodegeneracyjnymi, na przykład chorobą Alzheimera i chorobą Parkinsona.

Zajęcia obejmują między innymi:

  • prowadzenie zabiegów pielęgnacyjnych, higienicznych i opiekuńczych,
  • elementy zdrowia publicznego,
  • podstawy fizjologii i anatomii,
  • podstawy języka migowego.

Po zakończeniu nauki odbywającej się w szkole policealnej można uzyskać uprawnienia w zakresie MED.03. Świadczenie usług pielęgnacyjno-opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej.

Jak rozpocząć naukę w kierunku opiekun medyczny?

Osoby, które zainteresowane są rozpoczęciem nauki w szkole policealnej w kierunku opiekun medyczny lub też uczestnictwem w kursie, mogą zapoznać się z dostępnymi ofertami edukacyjnymi już teraz online.

Aby zapisać się do szkoły policealnej, konieczne jest ukończenie edukacji na poziomie co najmniej szkoły średniej. Nie ma potrzeby prezentowania świadectwa maturalnego. W przypadku kursów mogą obowiązywać inne wymagania.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz