Kinkiety ogrodowe – na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?

kinkiet ogrodowy
0 0
Read Time1 Minute, 19 Second

Nowoczesne oprawy ogrodowe w postaci kinkietów potrafią idealnie oświetlić elewację domu, tarasu czy altany. Warto również postawić na stojące lampy zewnętrzne, które nadają ciepły i przytulny klimat. Jakie kinkiety ogrodowe są obecnie powszechne na rynku?

Oświetlenie zewnętrzne domu – na jakie kinkiety warto postawić?

Przy wyborze konkretnych kinkietów ogrodowych warto przede wszystkim zastanowić się nad ich rozmieszczeniem. Do wyboru jest wiele rodzajów. Osobom, którym zależy na oświetleniu elewacji domu, poleca się zastosowanie kinkietów zewnętrznych. Ważne, by wizerunkowo współgrały ze stylem domu.

W budynkach zaprojektowanych w romantycznym stylu angielskim sprawdzą się kinkiety w kształcie tradycyjnych lampionów. Z kolei przy nowoczesnych budynkach warto postawić na nieco prostsze, prostokątne modele.

Kinkiety ogrodowe przy elewacji można umieścić w różnych miejscach. Najczęściej mocuje się je przy drzwiach, aby oświetlały wejście do domu. Warto je również rozmieścić przy bocznych ścianach, aby rozświetlały drogę do ogrodu oraz w tylnej części budynku, czyli przy tarasie.

Jakie lampy tarasowe można wybrać?

Do oświetlenia tarasu często stosuje się lampy ogrodowe stojące, które idealnie rozprowadzają po ogrodzie ciepłe światło. Dzięki temu tworzy się w nim przytulny klimat do spędzania letnich czy wczesnojesiennych wieczorów z kubkiem herbaty. Takie lampy można umieścić także w różnych miejscach ogrodu (np. przy poszczególnych roślinach lub meblach ogrodowych).

Takie rozwiązanie sprawdzi się także przy altanach. W tym przypadku dobrym pomysłem jest również zawieszenie kinkietów zewnętrznych. Warto również rozważyć zakup kinkietów z czujnikami ruchu. Jest to szczególnie przydatne dla osób, którym nie zależy na ciągłym oświetlaniu ogrodu, lecz bardziej na oszczędzaniu energii.

Kinkiety ogrodowe to doskonały sposób na oświetlenie zewnętrznej części domu. Sprawdzają się przy elewacji, a także przy tarasie i dalszych częściach ogrodu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz