Kolejny impuls dla polsko-fińskiej współpracy w dziedzinie innowacji

0 0
Read Time2 Minute, 15 Second

W ubiegłym tygodniu fińskie firmy technologiczne przyjechały do Warszawy. Spotkały się z polskimi i międzynarodowymi korporacjami, którym pokazały swoje pomysły na zwiększenie efektywnosci funkcjonowania firm i kreowanie nowych strumieni przychodów.

Otwierając wydarzenie, Kirsi-Maarit Poljatschenko, dyrektor biura Business Finland w Warszawie obsługującego Europę Środkowo-Wschodnią podkreślała znaczenie sztucznej inteligencji: “W Finlandii uważamy, że sztuczna inteligencja jest „nową elektrycznością” – została przyjęta krajowa strategi rozwoju sztucznej inteligencji, której jednym z filarów jest popularyzacja tematu wśród mieszkańców kraju. W tym miejscu muszę wspomnieć o kursie on-line Uniwersytetu w Helsinkach , który jest dostępny bezpłatnie i po angielsku dla każdego, kto chce wziąć w nim udział. Ponad 200 tys. osób z całego świata już zapisało się na kurs a liczba ta każdego dnia rośnie. Zachęcamy do udziału. Po pomyślnym ukończeniu kursu, można otrzymać certyfikat”.

W swoim wystąpieniu otwierającym Poljatschenko zaanonsowała kilka technologii: „Jako Business Finland cieszymy się, że możemy pokazać 11 technologii, w większości wykorzystujących sztuczną inteligencję. Jedna z firm, zapowiada, że uczyni IoT w firmie łatwym, aby przenieść RPA [automatyzację procesów] na wyższy poziom. W gronie gości mamy firmę oferującą narzędzie, które organizuje i nadaje sens dużym zbiorom danych. Zobaczymy, jak narzędzie informatyczne ułatwia rekrutację, a także usłyszymy o zastosowaniach narzędzia do compliance w obszarze Market Abuse Regulation”.

 „W tym roku zdecydowaliśmy się pokazać szerokie spektrum technologii – od personalizacji w e-commerce, poprzez automatyzację procesów, InsurTech, RegTech, HR Tech aż po IoT, aby przekonać naszych gości, że praktycznie każdy obszar działalności firmy może być optymalizowany i digitalizowany.” – mówi Piotr Hajdecki z Business Finland.

Podczas wydarzenia korporacje miały możliwość spotkania się z 11 firmami technologicznymi z Finlandii, ale możliwości są dużo większe. Finlandia słynie w świecie ze startup’ów technologicznych, oferujących rozwiązania wielu tematów w firmach, często zaskakujące.” – mówi Henrika Peltola, junior advisor z Business Finland i dodaje: „Na życzenie polskich firm możemy zaprezentować listę wyselekcjonowanych fińskich start-upów posiadających rozwiązanie dla wybranego obszaru działania Państwa firmy”.

Wiele spotkań podczas wydarzenia ma swoją kontynuację, dlatego można spodziewać się, że fińsko-polska współpraca w obszarze nowych technologii będzie się rozwijać. Tegoroczne spotkanie korporacji z firmami technologicznymi odbyło się wzorem ubiegłego roku w The Heart w Warszawie.

W dwudniowej misji wzięli udział:

1)      Frosmo Oy (personalizacja w e-commerce)

2)      Enable Banking Oy (technologie dla open bankingu)

3)      Ticker Software Oy (technologie regulacyjne dla podmiotów rynku kapitałowego)

4)      Digital Workforce Oy (automatyzacja procesów biznesowych)

5)      Ultimate.ai (automatyzacja obsługi klienta)

6)      Emonum Oy (digital assets management)

7)      Haltian Oy (rozwiązania dla Internetu rzeczy dla biur i przemysłu)

8)      LVS Brokers Oy – SAVERIUM (platforma kojarząca banki i instytucje pożyczkowe z klientami)

9)      RecRight Oy (rozwiązania dla rekrutacji)

10)   Utopia Analytics Oy (big data analytics, Insurtech)

11)   Wellmo Oy (cyfrowa platforma profilaktyki zdrowotnej dla ubezpieczycieli i centrów medycznych)

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz