Planując aranżację łazienki, zdecydowanie musimy się zdecydować na jeden styl – taki, który będzie nam odpowiadał, który sprawi, że aranżacja będzie mocna. Bardzo popularny w ciągu ostatnich lat jest styl boho. Aranżuje się w nim praktycznie każde wnętrza, w tym łazienki. Cechami charakterystycznymi są tu oczywiście lekkość, delikatność, zastosowanie drewna, jak również przemyślanych dekoracji.
Łazienka jest przede wszystkim takim miejscem, w którym mamy czuć się dobrze, które ma zapewnić nam komfort relaksu. Z drugiej strony jest miejscem bardzo trudnym do aranżacji, głównie przez ilość instalacji, która znajduje się w pomieszczeniu, konieczność montażu ceramiki sanitarnej, jak również ogromny wybór materiałów wykończeniowych.
Dlatego zanim przystąpimy do aranżacji łazienki i rozpoczniemy typowe prace budowlane i wykończeniowe, powinniśmy posiadać odpowiedni projekt, dzięki czemu unikniemy błędów i konieczności wykonywania poprawek.
Jeżeli decydujemy się na łazienkę w stylu boho, również powinniśmy zastosować odpowiednie rozwiązania, dzięki którym wnętrze będzie dokładnie takie, jak sobie tego życzymy, modne, funkcjonalne, łatwe w utrzymaniu czystości.
Łazienka w stylu boho, czyli jaka?
Boho to trudny sty, który przede wszystkim wymaga wyczucia oraz zastosowania dobrej jakości materiałów. Dzięki temu stworzymy wnętrze, które dobrze się wpisze w ten styl. Przede wszystkim powinniśmy zastosować jak najwięcej, ale bardzo dobrze dopasowanego drewna, kamienia naturalnego. Nie ma konieczności układania płytek wszędzie, wystarczy to zrobić w miejscach bezpośrednio narażonych na działanie wody. Resztę ścian możemy bez problemu pomalować hydrofobowymi farbami.
Warto zastosować przemyślaną kolorystykę. Sprawdzi się na pewno biel, która w łazienkach jest kolorem podstawowym i standardowym. Można również postawić na beż, brąz, szarości, butelkową zieleń.
Wyposażenie do łazienki w stylu boho
W przypadku tego stylu możemy zastosować takie wyposażenie, jak:
– łazienkowe meble z drewna litego,
– blaty drewniane,
– dedykowane oświetlenie (z drewna, rattanu, trzciny czy wikliny),
– dekoracje ścienne z wyżej wymienionych materiałów,
– dodatki w postaci skrzyneczek na kosmetyki i środki osobiste, pojemników na szczoteczki,
– bujną roślinność, dedykowaną do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności.
Efekt końcowy na pewno będzie zadowalający, o ile zastosujemy się do projektu i wykażemy się wyczuciem.