Malowanie elewacji domu – o czym warto pamiętać?

malowanie elewacji
0 0
Read Time1 Minute, 38 Second

Malowanie elewacji domu może się wydawać nader skomplikowane, jednak w rzeczywistości można całkiem sprawnie sobie poradzić z szybkim i sprawnym przeprowadzeniem prac modernizacyjnych związanych z wykończeniem domu. Należy jednak pamiętać o kilku istotnych aspektach, które przybliżą nas do estetycznej i odświeżonej fasady, która będzie wizytówką naszego domu. Zatem jak przygotować się do malowania elewacji?

Malowanie elewacji – kiedy je wykonać?

Proces malowania elewacji budynku może się udać tylko wtedy, kiedy będzie przeprowadzone w odpowiednich warunkach. Mamy tutaj na myśli pogodę, która może zarówno pomóc, jak i przeszkodzić w skutecznym malowaniu fasady domu. Po pierwsze, prace renowacyjne przy wykańczaniu zewnętrznych ścian budynku nie powinny odbywać się w trakcie opadów deszczu śniegu, a także mrozów czy dużych upałów. Powszechnie przyjmuje się, że malowanie elewacji domu najlepiej wykonywać przy temperaturach umiarkowanych, na poziomie 10-20 oC.

Malowanie elewacji domu – przygotowanie powierzchni

Przed przystąpieniem do malowania elewacji należy zadbać o optymalny stan techniczny podłoża, który zapewni lepszą trwałość farby elewacyjnej. Warto pamiętać, że powierzchnia zewnętrznych ścian budynku powinna być wolna od uszkodzeń, ubytków czy nierówności. Co ważne, należy zastosować również grunt, który przedłuży żywotność powłoki malarskiej.

Malowanie elewacji – niezbędny sprzęt

Każdy inwestor planujący malowanie elewacji powinien zadbać również o odpowiedni sprzęt oraz narzędzia budowlane, które usprawnią przebieg tak ważnego przedsięwzięcia. Przy malowaniu elewacji nie może zabraknąć tak istotnego elementu jak rusztowanie, które okazuje się niezbędne w obliczu bezpiecznej i maksymalnie wydajnej pracy na wysokościach. Nie trzeba jednak inwestować w fabrycznie nową konstrukcję – rusztowanie używane sprawdzi się równie doskonale. Należy jednak zwrócić uwagę na jego stabilność, wytrzymałość oraz łatwość w montażu, które zapewnią optymalny komfort użytkowania. Podobnymi cechami wyróżniają się rusztowania od firmy https://szalbud.pl/, która jest jednym z wiodących dystrybutorów rusztowań i szalunków ściennych.

Co oprócz bezpiecznego rusztowania?

Z pewnością przydarzą się akcesoria do malowania elewacji w postaci wałka na teleskopowej rączce, który świetnie sprawdza się podczas malowania stosunkowo niewielkich powierzchni. Przy dużych powierzchniach natomiast warto zaopatrzyć się w agregat lub pistolet malarski, które mogą pochwalić się znacznie większym zasięgiem.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz