Marynarki męskie i marynarki damskie – na co uważać przy ich wyborze?

wyróżniki
0 0
Read Time3 Minute, 1 Second

Marynarki męskie i marynarki damskie to prosty sposób, dzieki któremu możemy wynieść naszą stylizację na kompletnie nowy poziom elegancji. Niezależnie czy zdecydujemy się na nie jako okrycie na wierzch koszuli, czy może t-shirtu w bardziej swobodnych zestawach, to możemy mieć pewność, że wypadnie to dobrze. Marynarki męskie i marynarki damskie są dostępne w wielu wersjach, krojach i kolorach. Zastanowimy się dziś wspólnie nad tym, jakie pułapki czekają na nas, kiedy poszukujemy idealnej marynarki.

Marynarki męskie i marynarki damskie – dobry rozmiar to podstawa

Podstawą dobrego wyboru, niezależnie czy chodzi tutaj o marynarki męskie czy marynarki damskie zawsze będzie odpowiedni rozmiar. Oczywiście nie jest to nic odkrywczego i raczej każdy i każda z nas wie, że ubrania powinno się kupować w pasującym na nas rozmiarze. Problem jednak pojawia się w związku z tym, że sporo osób nie wie, jak powinny na nas leżeć marynarki i decyduje się na taki model, który nie do końca pasuje. Zajmijmy się więc kwestią dotyczącą tego, po czym można poznać, że omawiana przez nas marynarka ma odpowiedni rozmiar.

Dodajmy tutaj tylko tyle, że są to rady uniwersalne, które mogą być zastosowane zarówno wtedy, kiedy kupujemy marynarki męskie, jak i marynarki damskie. Jednakże Paniom w modzie wolno nieco więcej, natomiast męska elegancja jest dosyć konserwatywna i to właśnie głównie Panom przyda się umiejętność poprawnego doboru marynarki.

Przede wszystkim zacznijmy od pozycji, w jakiej będziemy mierzyć naszą marynarkę. Sporo osób od razu po założeniu nowej odzieży wyciąga ręce przed siebie i mierzy ubranie w ten sposób. Jest to błąd, chyba że planujemy chodzić z wyciągniętymi do przodu rękoma przez cały czas. W innym wypadku lepiej jest zastosować naszą naturalną, stojącą i wyprostowaną pozycję. To na niej sprawdzamy długość rękawów marynarki.

Kolejnym krokiem będzie dokładne obejrzenie się w lustrze. Zgodnie z zasadami męskiej elegancji, marynarki męskie powinny dzielić sylwetkę na dwie równe części. Oczywiście jest to tylko wskazówka i jeśli do równej połowy zabraknie nam centymetra długości marynarki to nie mamy się czym przejmować. Pamiętajmy jednak, że za krótka lub za długa marynarka znacznie zdeformuje optycznie proporcje naszej sylwetki.

Zwróćmy uwagę na klapy marynarki i jej zapięcie. Klapy powinny przylegać do naszego ciała, tak samo jak fragmenty materiału, gdzie naszyte są guziki. Zbyt duże ich napięcie lub jego odwrotność, czyli zbyt luźno dopasowana marynarka to podstawowe błędy, jakie większość osób popełnia wybierając marynarki męskie lub marynarki damskie.

Czasem mniej znaczy więcej – proste marynarki męskie i marynarki damskie

Kiedy chcemy wybrać jak najlepsze dla nas marynarki męskie i marynarki damskie, nasze oczy mogą skierować się ku ciekawszym modelom, pełnym kolorowych wstawek, niecodziennych przeszyć i innych wyróżników. Oczywiście nie ma w tym nic złego, ale w komponowaniu eleganckiego wyglądu obowiązuje zasada, która mówi, że mniej znaczy więcej.

Pamiętajmy o tym, że w większości wypadków marynarki będziemy nosić na eleganckie okazje, gdzie różne nietypowe jej elementy mogą nam przeszkadzać, gdyż będziemy musieli dobrać do nich inne elementy garderoby. Weźmy więc pod uwagę, na jakie okazje ma nam służyć nasza marynarka i zastanówmy się nad tym, kiedy będziemy oglądać marynarki męskie lub marynarki damskie.

Marynarki i ich materiał – na co zwrócić uwagę?

Materiałów, z jakich mogą być wykonane marynarki męskie i marynarki damskie jest całe mnóstwo. Znajdziemy tutaj satynę, kaszmir, wiskozę, bawełnę, len czy nawet poliester. To, jaki materiał będzie najlepszy dla naszej nas, określa głównie pora roku i okazje, na jakie mamy zamiar nosić naszą stylizację.

Jeśli marynarka ma nam służyć na najbardziej formalne wyjścia, najlepszym wyborem będą gładkie, jednolite materiały. Jeśli preferowane przez nas okazje mają być nieco luźniejsze, możemy postawić na mniej formalne materiały, takie jak choćby len. Będzie on szczególnie dobrym wyborem na lato ze względu na świetne odprowadzanie ciepła i przewiewność.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz