Mieszkam w mieście. Elektryczny silnik w wózku naprawdę pomaga

0 0
Read Time2 Minute, 31 Second

Nie zawsze to, czy mieszkasz na wsi, w mieście, czy na przedmieściach ma znaczenie. W przypadku wózka dziecięcego tereny, po których najczęściej się poruszasz, mają decydujący wpływ na wybór.

Przed rozpoczęciem wybierania wózka zastanów się gdzie mieszkasz, jakie jest Twoje otoczenie, gdzie najczęściej bywasz, czym podróżujesz (auto, autobus). Kryteria, do których dojdziesz będą determinowały cechy wózka, który najlepiej sprawdzi się do Twoich potrzeb. Właśnie – Twoje potrzeby – one są pierwszym czynnikiem, bo to Ty przez pierwszy plus-minus rok będziesz silnikiem tej pierwszej bryki Twojego dziecka! Weź też pod uwagę, czy chcesz wózek – gondolę, który potem zamienisz na spacerówkę, czy chcesz wózek, który wystarczy od dnia urodzenia po 3-4 rok życia. Tutaj decydować mogą finanse.

Zgodnie z tematem zakładam, że mieszkasz w mieście. Znowu – zacznij od researchu – jak wysokie masz krawężniki, gdzie będziesz wózek przechowywać i wiele innych cech otoczenia.

Cechy wózka miejskiego

Dla ogółu przestrzeni miejskiej przyda się wózek zwrotny. W mieście żyje się szybciej, przez to możesz przyjrzeć się modelom wózków z przednimi małymi kółkami, które są zwrotne, np. o 360 stopni, ale też na cięższy teren mają blokadę skrętu. Na chodniku lub asfalcie, czy kostce brukowej – takie kółka poprowadzą wózek łatwiej, nawet jedną ręką. Łatwiej porozmawiasz przez telefon, poniesiesz zakupy, etc.

Lekki wózek w mieście jest nieoceniony, szczególnie gdy nie zostawiasz go na klatce, we wózkowni, w garażu i na dodatek jeszcze mieszkasz na wyższym piętrze w bloku bez windy. Wychodzenie na codzienny spacer bywa dosłownie udręką, gdy wózek sporo waży i jest nieporęczny. Nowoczesne wózki z pełnym asortymentem bez dziecka ważą poniżej 10 kg. Istotna jest też technika schodzenia. Łapiesz wózek za rączkę, podnosisz przednie koła – są cały czas w powietrzu a tylnymi kołami dosłownie zeskakujesz z kolejnych stopni. Wbrew pozorom większości dzieci się to podoba…

Duże koła we współczesnych wózkach najczęściej spotykane są z tyłu i mają średnicę ok. 30 cm. W mieście są nieocenione do pokonywania krawężników, czy schodów i wejść do pojazdów komunikacji miejskiej. Jeśli korzystasz z komunikacji publicznej i nie podjedzie akurat pojazd niskopodłogowy, to wchodzisz pierwsza tyłem do pojazdu, chwytasz wózek za rączkę i wciągasz go na tych dużych kołach wjeżdża po krawędzi pojazdu do środka. Dopiero wewnątrz ustawiasz go w dowolny nieuciążliwy dla pasażerów sposób. Wysiadanie odbywa się na tej samej zasadzie, jak przy schodzeniu ze schodów.

Składany – jeżeli poruszasz się po mieście autem, to koniecznie zbadaj, czy modele wózków pasują do Twojego bagażnika, ewentualnie czy z powodzeniem możesz wozić wózek na tylnym siedzeniu. Gdy zdecydujesz się kupić przez Internet, nie mając szansy przymiarki na żywo, wymierz wcześniej przestrzeń w bagażniku i sprawdź informację o wymiarach po złożeniu na stronie wózka.

Poza tymi 3 kluczowymi cechami, zapoznaj się z wyposażeniem wózka w standardzie, by miał akcesoria, które przydadzą się w codziennym życiu, np. taką torbę dla mamy, którą wieszasz na rączce i większość rzeczy masz pod ręką. Zwróć uwagę na zabezpieczenie przed deszczem i słońcem.

Wszystkie te warunki spełnia wózek Cybex ePriam – możesz wziąć go pod uwagę decydując o wózku dla swojej rodziny. Ten wózek pomoże pokonać górki i wzniesienia dzięki elektrycznemu wspomaganiu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz