Na czym polega naprawa gwarancyjna nitownic?

naprawa nitownicy
0 0
Read Time1 Minute, 20 Second

Nitownica jest narzędziem, za pomocą którego łączy się ze sobą różne powierzchnie. To alternatywa dla spawania i łączenia na śruby. Jest to metoda, często wybierana dla wygody i efektywności. Elementy połączone za pomocą nitownicy są niemalże wszędzie – od mostów po damskie torebki. Jakie są najczęstsze awarie nitownic?

Awarie nitownic

Nitownica jest urządzeniem prostym w budowie. Jednak jak każdy przedmiot może wymagać naprawy. Naprawa gwarancyjna nitownic w Poznaniu pozwala na usunięcie wszelkich awarii, które powstały z różnych przyczyn. Bardzo częstym problemem, z którym właściciele nitownic zgłaszają się do serwisu, to krzywe i nieszczelne zakuwanie nitów. Trzpień może zablokować się wewnątrz nitownicy i w ten sposób uniemożliwić pracę. Jeśli po naprawieniu awarii wciąż pojawia się problem, wówczas jedynym wyjściem jest wymiana nitownicy na nową. W nitownicach, które używane są stale i regularnie, może dochodzić do zwyczajnego zużywania się części. Owszem można je wymienić na nowe, jednak lepiej jest oddać nitownicę w ręce profesjonalistów. Dzięki temu awaria szybko  i sprawnie usunięta. 

Jakie są przyczyny awarii nitownic?

Nitownice ulegają awarii z różnych przyczyn. Najpowszechniejsza przyczyna usterek to także brak smarowania, praca z nieprawidłowym ciśnieniem i brak stosowania odpowiednich przyłączy.  Złe ustawienie, zużycie lub zanieczyszczenie szczęk, co powoduje uszkodzenie sprężyn poruszających szczękami. W nitownicy może dojść do uszkodzenia końcówki gwintowanej. Przy próbie samodzielnej naprawy można również źle dobrać części, a to w konsekwencji może prowadzić do powstawania dalszych awarii, a w konsekwencji do całkowitego zużycia nitownicy i konieczności wymiany jej na nową. 

Nitownice mogą być ręczne, ale równie bardziej zaawansowane technicznie. Wymagają wówczas profesjonalnej naprawy. Oddanie ich do serwisu, który odpowiednio się nimi zajmie gwarantuje szybkie usunięcie usterki, a także przedłużenie trwałości urządzenia. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz