Najlepsze sposoby na pozbycie się kamienia?

filtracja
0 0
Read Time2 Minute, 9 Second

Woda pochodząca z rur wodociągowych, nie nadaje się do bezpośredniego spożycia, ponieważ zawarte w niej zanieczyszczenia, nie są odpowiednie dla zdrowia. Ponadto nie da się ukryć, że w większości polskich mieszkań, woda jest po prostu twarda. Widać to nie tylko w środku różnych sprzętów, typu czajnik elektryczny, czy żelazko , ale również na bateriach, czy zlewozmywaku. Na co wpływa twardość wody i jak ją zniwelować?

Zmiękczacze wody- dlaczego warto z nich korzystać?

Woda w większości domów w Polsce jest twarda, można to łatwo sprawdzić za pomocą specjalnych testerów paskowych. Jeśli jednak na bateriach umywalkowych pojawia się biały nalot, a wnętrze czajnika nie wygląda za dobrze, można nawet bez pasków testujących, stwierdzić, że mamy twardą wodę.

Na co wpływa znaczna twardość wody?

Powstawanie osadów kamiennych, jest nie tylko po prostu mało efektowne, ale również ciężkie do usunięcia, kamień powstający w wyniku twardej wody, negatywnie wpływa także na jej smak oraz żywotność sprzętów AGD, które używają jej do pracy. Duża twardość wody negatywnie wpływa także na urządzenia grzewcze obniżając ich efektywność. Skutecznym sposobem na obniżenie twardości wody są zmiękczacze wody.

Ecowater Comfort 400 zmiękczacz do wody

Ecowater Comfort 400 to urządzenie, które zagwarantuje dostęp do miękkiej wody w całym Twoim mieszkaniu. Najwyższa jakość komponentów zastosowanych w Ecowater Comfort 400, sprawia, że to urządzenie jest praktycznie bezawaryjne.

Jak działa zmiękczacz do wody Ecowater Comfort 400?

We wnętrzu urządzenia zamontowano żywicę jonowymienną, która pełni rolę filtratora. Kiedy woda przepływa przez to złoże filtrujące, następuje wymiana jonowa, wapń i magnez, które są odpowiedzialne właśnie za twardość wody, zostają wymienione na neutralne jony sodu, który w żadnym wypadku nie wpływa negatywnie na jakość i walory smakowe wody.

Co z obsługą zmiękczacz do wody? O Ecowater Comfort 400 można śmiało powiedzieć, że jest to urządzenie praktycznie bezobsługowe. Po odpowiednim zamontowaniu, należy wprowadzić podstawowe parametry, a następnie uruchomić zmiękczacz do wody, późniejsza obsługa będzie sprowadzać się jedynie, do uzupełniania soli, co w tym modelu nie jest uciążliwe, ze względu na dużą pojemność pojemnika.

Montaż zmiękczacza Ecowater Comfort 400

Do montażu należy przygotować odpowiednie miejsce, takie które będzie mieć dostęp do przyłącza prądu, kanalizacji oraz wody. Samo podłączenie i uruchomienia zmiękczacza do wody nie stanowi problemu i nie wymaga specjalistycznych umiejętności.

Podsumowanie

Zmiękczacze do wody, sprawdzą się doskonale, wszędzie tam, gdzie twardość wody jest na wysokim poziomie. Warto używać sprawdzonej marki zmiękczaczy, które poradzą sobie ze zwiększoną twardością. Dzięki tego typu rozwiązaniu, pożegnasz się z uciążliwymi osadami na zlewach i bateriach, kamieniem w urządzeniach AGD, szorstkością ubrań po praniu, czy obniżoną wydajnością urządzeń grzewczych. Zmiękczacze do wody, to najlepszy sposób na pozbycie się kamienia.

Artykuł powstał we współpracy z GoodAIR.pl

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz