Nowoczesne aparaty słuchowe – dlaczego warto je wybierać?

aparat sluchowy
0 0
Read Time2 Minute, 3 Second

Osoby niedosłyszące, jeszcze do niedawna wstydziły się nosić aparaty słuchowe ze względu na to, że urządzenia te były widoczne dla otoczenia, a dodatkowo niezbyt atrakcyjne wizualnie. To sprawiało, że nierzadko odwlekały decyzję o kupnie aparatu, przez co ubytek słuchu się pogłębiał. Postęp technologiczny i cyfryzacja w znacznym stopniu wyeliminowały te problemy, ponieważ nowoczesne aparaty słuchowe mogą być niemal niewidoczne. Dlaczego warto je wybierać? Podpowiadamy.

Nowoczesne aparaty słuchowe mają wiele funkcji

Nowoczesne aparaty słuchowe wyposażone są w szereg funkcji, które ułatwiają osobom z niedosłuchem codzienne funkcjonowanie. Obecnie już standardem jest Bluetooth umieszczony w takich urządzeniach, dzięki któremu łącząc się z telefonem, telewizorem lub innym sprzętem, można cieszyć się doskonałą jakością dźwięku, przesyłaną do aparatu bezpośrednio z urządzenia, które ją emituje. Jest to szczególnie przydatne podczas rozmów telefonicznych. Obecnie dostępne na rynku urządzenia wyposażone są też w funkcję redukcji szumów zewnętrznych. Niektóre z kolei mogą być sterowane za pomocą smartfona.

Zobacz także: Wewnątrzuszne aparaty słuchowe – dla kogo są przeznaczone? – OPINIOTWÓRCZY.pl (opiniotworczy.pl)

Nowoczesne aparaty słuchowe – estetyczny wygląd

Nowoczesne aparaty słuchowe są bardzo estetyczne. Dlatego też osoby, które sięgają po takie urządzenia, nie muszą obawiać się niewybrednych komentarzy ze strony otoczenia. Na przykład na stronie https://akademiaslyszenia.pl/ znajdziemy zarówno modele zauszne, wewnątrzkanałowe, jak i douszne. 

Te pierwsze umieszczane są za małżowiną uszną i polecane są osobom z dużym niedosłuchem, a także dzieciom i seniorom. Choć są one widoczne dla otoczenia, to bardzo łatwo można dopasować model w odcieniu zbliżonym do skóry pacjenta, dzięki czemu nie rzuca się on w oczy tak, jak wersje dostępne jeszcze kilka lat temu.

Wewnątrzkanałowe aparaty słuchowe z kolei przeznaczone są dla osób z lekkim lub umiarkowanym niedosłuchem. Umieszczone są w przewodzie słuchowym zewnętrznym pacjenta, dzięki czemu są bardzo dyskretne. Z kolei modele douszne, czyli ITE, umieszczane są w przewodzie słuchowym zewnętrznym. W tej grupie wyróżnia się aparaty głębokokanałowe, które są niemal niewidoczne w przewodzie słuchowym, a także aparaty CIC, czyli całkowicie wewnątrzkanałowe. Są to najbardziej dyskretne aparaty słuchowe.

Nowoczesne aparaty słuchowe mogą być niewidoczne dla otoczenia

Wiele osób zwleka z wizytą u lekarza i zdiagnozowaniem niedosłuchu ze względu na obawę przed negatywnym odbiorem przez otoczenie. Warto wiedzieć, że aparat słuchowy nie jest w stanie wyleczyć wady, lecz jedynie wpłynąć na komfort życia pacjenta i nie doprowadzić do pogłębienia się niedosłuchu. Zwlekanie z wizytą u lekarza może spowodować, że wada się pogłębi. 

Ponadto nowoczesne aparaty słuchowe mogą być umieszczone głęboko w przewodzie słuchowym, a więc są niewidoczne dla otoczenia. Dlatego bez problemu mogą używać ich osoby aktywne zawodowo.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz