Oczyszczanie twarzy – o czym należy pamiętać?

pielegnacja
0 0
Read Time1 Minute, 57 Second

Oczyszczanie twarzy to podstawowy etap codziennej pielęgnacji skóry. Jeżeli przeprowadzi się go we właściwy sposób, na twarzy nie powinny pojawiać się wszelkie niedoskonałości, zaskórniki czy szybsze objawy starzenia. Warto wiedzieć jak prawidłowo oczyszczać skórę każdego dnia i z jakich jeszcze metod można skorzystać?

Codzienne oczyszczanie twarzy – o czym pamiętać?

Umiejętne oczyszczanie twarzy ma naprawdę kluczowe znaczenie dla stanu skóry. Każdy z nas codziennie ma do czynienia z zanieczyszczonym powietrzem czy bakteriami, które osadzają się na skórze. Dodatkowo sprawę komplikuje nadmiernie wydzielające się sebum. Jeżeli się tego nie usunie to może dojść nawet do powstania stanów zapalnych.

Bardzo ważne jest także oczyszczanie twarzy rano, ponieważ gruczoły łojowe pracują nieustannie, a po zetknięciu z drobinkami kurzu i bakterii mogą zatykać pory.

Oczyszczanie twarzy powinno się odbywać wieloetapowo. Jest to bardzo ważne, aby dokładnie usunąć wszelkie zanieczyszczenia.

Demakijaż

Jest to absolutny obowiązek. W żadnym wypadku nie można iść spać w makijażu. Takie postępowanie może skutkować zatkaniem porów i rozwijaniem się niedoskonałości.

Do demakijażu najlepiej sprawdzi się płyn micelarny, olejki lub specjalne mleczko. Wystarczy nasączyć wacik kosmetyczny produktem i przetrzeć skórę. Należy jednak jej nie pocierać. Po zmyciu makijażu twarz należy przemyć letnią wodą.

Mycie twarzy

Jednak na zmyciu makijaży nie powinno się kończyć. Bardzo ważną kwestią jest dokładne umycie twarzy. Różne zanieczyszczenia mogą się znajdować głębiej w skórze, dlatego jest to bardzo ważne. W tym celu, warto sięgnąć po żel lub piankę oczyszczającą, aby umyć twarz dokładnie i ją odświeżyć. Produkt należy dobrze wmasować w skórę, a następnie spłukać.

Podczas pielęgnacji warto zwrócić szczególną uwagę na okolice, które są szczególnie trudne do oczyszczenia jak np. linia włosów, okolice oczy czy nosa, gdzie często kumulują się resztki podkładu.

Tonik

Ostatnim etapem codziennego rytuału oczyszczania skóry powinna być tonizacja. Zabieg ten przynosi wiele korzyści. pH skóry po oczyszczaniu zostaje zaburzone, dlatego zastosowanie toniku pozwala je uregulować.

O czym należy pamiętać?

Aby oczyszczanie cery było skuteczne przede wszystkim trzeba też dobrać odpowiednie kosmetyki do typów skóry. Inny produkt pozwoli oczyścić skórę wrażliwą, a inny mieszaną czy trądzikową. Jest to bardzo ważne.

Aby osiągnąć naprawdę satysfakcjonujące efekty, można także zdecydować się na głębokie oczyszczanie skóry w salonie kosmetycznym. Istnieje wiele skutecznych zabiegów, które pozwolą pozbyć się zanieczyszczeń nawet z głębszych warstw skóry. Warto np. mikrodermabrazje diamentową albo korunową, oksybrazję lub hydrabrazję. Satysfakcjonujące efekty pomoże osiągnąć także peeling kawitacyjny oraz oczyszczanie twarzy kwasami czyli tzw. peeling chemiczny.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz