Operacja stulejki – kiedy warto się na nią zdecydować?

operacja stuklejki
0 0
Read Time1 Minute, 22 Second

Mężczyźni coraz częściej zmagają się z różnymi przypadłościami urologicznymi. Często nie diagnozują przyczyn bólu i próbują poradzić sobie bez pomocy specjalisty. Jest jednak męskie schorzenie, którego nie wolno lekceważyć – stulejka. Kiedy warto zdecydować się na operację?

Kiedy operacja stulejki jest konieczna?

Operacja stulejki może dotyczyć zarówno młodszych, jak i starszych mężczyzn. Najlepiej poszukać urologa, który zajmuje się bardziej skomplikowanymi zabiegami jak np. wazektomią w Krakowie. Wybór dobrego specjalisty daje pewność, że nie wystąpią powikłania pooperacyjne, a pacjent otrzyma jak najlepszą opiekę.

Stulejka to schorzenie polegające na zwężaniu się napletka, co powoduje ból. Jest to przypadłość urologiczna, a jej podłoże może być genetyczne, ale również nabyte. Aby nie doprowadzić do stulejki, należy dbać o dokładne przemywanie całego penisa, włącznie z miejscami pod napletkiem.

Operacja stulejki – jak przebiega?

Co, jeżeli stan zdrowia mężczyzny będzie oceniony przez lekarza jako kwalifikowany do operacji? W takiej sytuacji należy poddać się zabiegowi, ponieważ nieleczona stulejka może odbić się negatywnie na współżyciu, jak i psychice mężczyzny.

Operacja ma przede wszystkim sprawić, aby pacjent nie odczuwał bólu i dyskomfortu podczas uprawiania seksu. Wobec tego lekarz wykonuje podłużne nacięcie skalpelem na penisie, które spowoduje, że ujście napletka się powiększy. Zabieg jest mało inwazyjny i wykonywany pod znieczuleniem miejscowym lub ogólnym dla większego komfortu pacjenta.

Operacja stulejki – czy dziecko może mieć zabieg?

U dziecka da się zdiagnozować stulejkę już od 3. roku życia. W przypadku stulejki patologicznej da się zauważyć charakterystyczny biały okrąg przy próbie odprowadzenia fałdy skórnej. Jeżeli nie odprowadza się ona do końca, świadczy to o prawdopodobnym problemie natury urologicznej.

Stulejka jest schorzeniem, które należy leczyć. Operacja w tym zakresie nie jest niczym skomplikowanym, a raczej przywraca komfort zarówno fizyczny, jak i psychiczny.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz