Osuszanie gruntów – w jakim celu się je wykonuje?

Grunt
0 0
Read Time1 Minute, 29 Second

Jak wiadomo na świecie istnieje wiele rodzajów gruntów. Jeden z tych, które są najmniej pożądane w trakcie inwestycji budowlanych to grunty, które są bardzo wilgotne i wręcz przemoczone, przez co ich stabilność jest na bardzo niskim poziomie. W jakim celu wykonuje się więc osuszanie gruntów, kto realizuje tego typu usługi i jak przebiega osuszanie gruntów?

Gdzie znaleźć specjalistów od osuszania gruntów?

Oczywiście przed każdą inwestycją budowlaną powinny zostać przeprowadzone badania geotechniczne. Jeśli te wykażą, że mamy do czynienia ze zbyt wilgotnym gruntem to konieczne będzie znalezienie firmy oferującej osuszanie gruntów. Tego typu przedsiębiorstwa zazwyczaj specjalizują się w bardzo szeroko pojętej pracy z gruntem, która polega na zmianie jego właściwości tak, by można było dalej realizować inwestycję budowlaną.

Na rynku dostępna jest na przykład oferta, która jest prezentowana przez przedsiębiorstwo, jakim jest firma Drocomplex. To przedsiębiorstwo specjalizuje się właśnie w osuszaniu gruntów, ale też w ich stabilizacji, rekultywacji, bądź zagęszczaniu. Decydując się na współpracę z tą firmą można więc liczyć na pomoc w doprowadzeniu gruntu do właściwego stanu.

W jakim celu i jak wykonuje się osuszanie gruntów?

Główny cel osuszania gruntów to oczywiście obniżenie ich wilgotności. Grunt o zbyt dużej wilgotności jest bowiem po prostu zbyt niestabilny i stawianie na nim większych konstrukcji jest nie tylko niebezpieczne, ale też często niemożliwe, gdyż już na pierwszych etapach inwestycji grunt byłby niezwykle problematyczny i uciążliwy. Dlatego właśnie grunt taki trzeba osuszyć, czyli wpierw pozbyć się z niego nadmiaru wody, na przykład poprzez drenaż.

Następnie czas na obniżenie wilgotności gruntu. Dokonujemy tego wtedy, gdy grunt jest zbyt wilgotny by ustabilizować go cementem. W celu osuszenia przygotowywana jest specjalna mieszanka wapna palonego. Takie wapno jest podawane do gruntu i dochodzi w nim do reakcji chemicznej po połączeniu wapnia z wodą. Generuje ona między innymi bardzo dużo ciepła, co pozwala szybciej osuszyć grunt.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz