Przeprowadzka a pakowanie, co trzeba wiedzieć?

0 0
Read Time1 Minute, 50 Second

Przeprowadzka to spore wyzwanie logistyczne, które zabiera nie tylko dużo czasu, ale również energii. Nie zaplanowana odpowiednio może przeciągnąć się w czasie i spowodować chaos zarówno podczas pakowania, jak i rozpakowywanie w nowym miejscu. Jak podejść do tematu przeprowadzki, aby przebiegła jak najsprawniej?

Pakowanie a oszczędność czasu

Samodzielna lub z pomocą firmy transportowej, przeprowadzka to zawsze duży stres. W obu przypadkach warto rozpocząć planowanie przeniesienia rzeczy w nowe miejsce na kilka tygodni przed. Pozwoli to uniknąć nerwowego pakowania, szukania opieki dla dzieci jeśli je posiadamy oraz osób, które pomogą przenieść większe gabarytowo rzeczy.

To, co jest absolutną podstawą podczas planowania przeprowadzki, to odpowiednio solidne i mocne kartony do przeprowadzek. Powinny być średniej wielkości i zamykane od góry, aby ułatwić zapakowanie pudelka. Większe mogą być trudniejsze do przenoszenia. Warto zaopatrzyć się również w folie stretch, folie bąbelkowe i taśmy, które ułatwią zabezpieczenie pojedynczych przedmiotów przed włożeniem do pudła kartonowego.

Folią stretch można owinąć gotowy do transportu, zapakowany karton. Mocna folia ustabilizuje opakowanie kartonowe i uniemożliwi jego zniszczenie podczas jazdy i późniejszego przenoszenia z miejsca na miejsce.

Kartony do przeprowadzek

Odpowiednio duże i mocne pudła, to podstawa planowania przeprowadzki. Nie są to jednak jedyne opakowania, które będą pomocne podczas transportu rzeczy z miejsca na miejsce.

Duże i pojemne, zwykłe worki na śmieci przydadzą się do zapakowania ubrań, pościeli i ręczników. Można w nich przewieźć także dziecięce zabawki: maskotki czy gry planszowe. Worki z juty będą dobrze zabezpieczały inne przedmioty, typu obuwie czy lżejsze książki.

Oprócz pudeł czy worków, istotnym elementem podczas pakowania, są folie, które zabezpieczą delikatne i szklane drobiazgi. Folia bąbelkowa świetnie nadaje się jako owijacz do szklanek, wazonów czy talerzy. Tym typem folii można też obwiązać komplety sztućców i przyborów kuchennych.

Sposób naszych mam i babć, czyli używanie starych gazet do pakowania szkła również się sprawdzi. Nie wygenerujemy dodatkowych kosztów, a zabezpieczymy transportowane przedmioty w sposób ekologiczny.

Przeprowadzka i co dalej

Samo zapakowanie rzeczy koniecznych do zabrania na nowe miejsce oraz ich przewiezienie, to jednak nie wszystko. Rozpakowanie bywa najdłuższym procesem i do niego również warto odpowiednio się przygotować. Jest na to prosta metoda. Wszystkie kartony, pudła czy worki warto na bieżąco podczas pakowania podpisywać. Usprawni to poszukiwania potrzebnych rzeczy na nowym miejscu i oszczędzi sporo nerwów.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz