Rodzaje i ceny usług adwokatów – ile trzeba zapłacić?

uslugi adwokackie rodzaje i cena
0 0
Read Time1 Minute, 57 Second

Kancelarie adwokackie mogą zaoferować swoim klientom kompleksową gamę usług prawnych. Jakie z nich wybierane są najczęściej? Jakie są ich cenniki? Sprawdzamy!

Porady prawne od adwokata

Najczęściej adwokaci udzielają swoim klientom porad prawnych, które polegają na dokładnej analizie danej sprawy i udzieleniu odpowiedzi na pytania. Porady te mogą dotyczyć różnych kwestii, na przykład prawa rodzinnego, karnego, spadkowego czy gospodarczego. Porady te są udzielane stacjonarnie przez adwokatów w kancelariach, ale niektórzy z nich oferują również swoje usługi przez internet i telefon.

Cena – udzielenie porady prawnej jest wydatkiem od około 100 złotych do ponad 500 złotych, zależnie od dziedziny prawa oraz od czasu poświęconego na przygotowanie odpowiedzi przez adwokata.

Przygotowywanie pism przez adwokata

W kancelarii adwokackiej można również zamówić różnego rodzaju pisma, na przykład mogą być to umowy, pozwy, regulaminy, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Zlecenie sporządzenia takich właśnie pism u adwokata jest bardzo dobrą decyzją, ponieważ może on zadbać wtedy o to, aby były one prawidłowe i skuteczne.

Cena – przygotowanie pism przez adwokata związane jest najczęściej z ceną od około 150 do 500 złotych, natomiast niektóre rodzaje nawet ponad 1000 złotych.

Doświadczony adwokat Radom – https://mikolajwachowicz.pl/ skorzystaj z profesjonalnej pomocy prawnej w Radomiu!

Opiniowanie pism przez adwokata

Tego rodzaju usługa polega na dokładnym przeanalizowaniu pisma dostarczonego przez klienta, aby sprawdzić znajdujące się w nim zapisy pod kątem ich prawidłowości i zgodności z przepisami prawa. Usługa opiniowania pism jest często wybierana w przypadku umów kredytowych oraz umów biznesowych.

Cena – przygotowanie opinii prawnej najczęściej jest wydatkiem rozpoczynającym się od około 300 złotych zależne od rodzaju pisma.

Reprezentacja w sądzie przed adwokata

Gdy konieczne jest wniesienie pozwu albo obrona w sądzie, wówczas adwokat może zaoferować kompleksową pomoc w tym zakresie, która sprawi, że procedura ta będzie mniej stresująca.

Cena – reprezentacja sądowa może być wydatkiem od około 500 złotych do ponad 5000 złotych, dlatego też zależna jest ona od rodzaju sprawy, czasu poświęconego przez adwokata, prestiżu jego kancelarii.

Obsługa prawna firm przez adwokata

Ten rodzaj usługi przeznaczony jest dla przedsiębiorców i polega on na zaoferowaniu pakietu usług prawnych dopasowanych do potrzeb biznesu, między innymi składających się z poradnictwa, sporządzania pism oraz ich analizy.

Cena – najczęściej obsługa prawna firm jest usługą stałą, która obejmuje konkretny okres, na przykład umowa zawierana jest na 1 rok czy 2 lata. Miesięczny koszt to od około 1000 do 5000 złotych zależnie od wielkości firmy i wybranego pakietu usług.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz