Rodzaje protez zębowych

protetyk
0 0
Read Time1 Minute, 25 Second

Protezy zębowe to sposób na uzupełnienie braków w uzębieniu. Brak zębów to nie tylko defekt estetyczny, ale również praktyczny. Między innymi jedzenie sprawia problemy. Czy protezy zębowe to rozwiązanie na każdy problem z brakami w uzębieniu?

Rodzaje protez zębowych

Protezy zębowe we Wrocławiu dzielimy na dwa rodzaje – ruchome, które pacjent może samodzielnie umieścić w jamie ustnej i protezy stałe, których nie można samodzielnie usunąć. Do protez ruchomych zaliczamy protezy akrylowe częściowe lub całkowite, protezy szkieletowe, wykonane z tworzyw elastycznych, a także protezy wsparte na pozostałych zębach. Należy pamiętać, że jeśli proteza ruchoma się obluzuje, należy udać się do protetyka, aby wykonał jej podścielenie, by mogła odpowiednio przylegać do szczęki i żuchwy.

Protezami stałymi nazywamy: wkłady koronowe i koronowo-korzeniowe, korony zębowe, mosty zębowe, implanty, licówki. Należy pamiętać, że pacjent raz na 5 lat może wykonać protezę refundowaną. Aby móc ubiegać się o refundację, u pacjenta musi występować minimum 5 braków w jednym łuku zębowym (górnym lub dolnym) albo bezzębie w przypadku protezy całkowitej.

Jaka proteza będzie najlepsza?

Dzisiejsza protetyka jest bardzo rozwinięta. Proponuje coraz to nowocześniejsze rozwiązania, które pomagają usunąć krępujące braki w uzębieniu Aby wybrać najlepszą protezę zębową, należy udać się do protetyka we Wrocławiu, który oceni stan uzębienia. Określi nie tylko braki, ale również oceni stan pozostałych zębów. Wybór odpowiedniej protezy zębowej jest uzależniony od ilości brakujących zębów i miejsca występowania braków. Jeśli brakuje co najmniej 5 zębów w łuku górnym czy dolnym, wówczas można zdecydować się na mosty protetyczne lub częściową protezę. Ważny jest także stan zdrowia zębów, które pozostały. Ocena stanu zdrowia jamy ustnej, pozwoli protetykowi dobrać najlepszą metodę leczenia.

Wybór odpowiedniej protezy uzależniony jest nie tylko od zasobności portfela, ale przede wszystkim od warunków jakie panują w jamie ustnej.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz