Rowery górskie – dla kogo?

0 0
Read Time1 Minute, 28 Second

Rowery górskie to wyjątkowy typ jednośladów, który choć jest skierowany pod konkretny typ przeszkód, cechuje się pewną uniwersalnością.

Charakterystyka roweru górskiego

Rowery to bardzo wdzięczne środki transportu, dzielące się na wiele różnych podtypów. Bez wątpienia jednym z najpopularniejszych rodzajów tychże konstrukcji są rowery górskie. Jak oczywiście sama nazwa wskazuje, „góral”, bo tak potocznie nazywane są tego typu rowery, stworzony jest do jazdy po wzniesieniach i bezdrożach. Nie oznacza to jednak, że tylko tam będzie on w stanie się sprawdzić. Oczywiście to właśnie w trudnym terenie rower górski jest w stanie pokazać swoje największe atuty – niewielka masa dzięki lekkiej ramie, wyborne amortyzatory i szerokie koła to główne zalety górali, dzięki którym mogą one sprawdzać się na nierównościach i niezbyt przyczepnych gruntach. Wcale jednak nie oznacza to, że takim jednośladem nie powinniśmy się zapuszczać w inne tereny. Oczywiście z uwagi chociażby na szerokie opony jazda po mieście czy po drogach utwardzonych nie będzie wyborna, lecz nie będzie to również całkowita tragedia. Do pewnego momentu rower górski może być naprawdę uniwersalny.

Kto powinien zaopatrzyć się w rower górski?

Jak już wspomnieliśmy, rower górski ma swoje nieocenione atuty, ale również i wady. Komu jednak taki jednoślad może przydać się najbardziej? Oczywiście górale sprawdzą się świetnie u osób, które lubią górskie rowerowe wojaże, nawet nocą – oświetlenie rowerowe można na takiej konstrukcji zamontować bez trudu. Nawet jednak jeżeli na bezdroża czy pagórki wybierasz się rzadko, a częściej jeździsz jednak po mieście, warto zainwestować w górala – podczas tych sporadycznych wypadów zapewni ci on maksimum przyjemności i bezpieczeństwa.

Gdzie najlepiej jest kupić solidny i sprawdzony rower górski?

W rower górski najlepiej jest się zaopatrzyć w cenionym sklepie sportowym bądź bezpośrednio w sklepie rowerowym. To właśnie tam znajdziesz wiele różnych modeli, dzięki czemu będziesz w stanie dobrać odpowiedni model do twoich oczekiwań.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz