Sprzedaż wózków widłowych – na jakie warto postawić?

wozki widlowe
0 0
Read Time1 Minute, 24 Second

Zakup czy najem wózka widłowego stanowią różne metody na osiągnięcie tego samego celu – skorzystania z możliwości sprzętu. Każdy przedsiębiorca, który prowadzi skład budowlany, fabrykę, firmę produkcyjną czy centrum logistyczne nie może funkcjonować bez odpowiedniego zaplecza technicznego. Dlatego też tak ważne jest pozyskanie go jak najmniejszym kosztem. Więcej na temat wózków widłowych dowiesz się z poniższego tekstu.

Wózek nowy a używany – zasadnicze różnice

Sprzedaż wózków widłowych nowych i używanych opiera się na różnicach cenowych. Za fabrycznie nowy sprzęt należy, rzecz jasna, zapłacić więcej. Co, którzy dysponują skromniejszym budżetem mogą zdecydować się na wózek z drugiej ręki. Wystarczy mieć od 30 tys. złotych w górę, żeby móc rozglądać się na używanym modelem. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na to, aby dany model miał niski przebieg i był dobrze utrzymany. Optymalne jest nabycie sprzętu kilkuletniego – starsze mogą być już nadmiernie wyeksploatowane. Istotny jest również stan akumulatora oraz opon. Warto pamiętać, że używany sprzęt wyprodukowany przez znane i cenione marki (takie jak Still, Toyota czy Nissan) charakteryzują się dużą wytrzymałością, niezawodnością i żywotnością. Nabywając wózek widłowy, należy zwrócić uwagę na parametry danego modelu, w tym na: udźwig, wysokość podnoszenia, rodzaj masztu, źródło zasilania oraz rodzaj opon.

Wynajem wózka widłowego – co warto wiedzieć na ten temat?

Ci, których chwilowo nie interesuje zakup sprzętu może zachęcić wynajem wózków widłowych. W ten sposób nie angażują na początek zbyt wielu środków własnych. Niezamrożone pieniądze mogą pracować w inny sposób lub posłużyć, na przykład, na sfinansowanie nowej hali produkcyjnej czy maszyn. Rozwiązaniem tym powinni zainteresować się mali i początkujący przedsiębiorcy, którzy nie mają dużego budżetu. Jest ono również odpowiednie dla tych osób, które wózka widłowego potrzebują do wykonywania prac sezonowych, a przez większą część roku nie jest on im potrzebny.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz