Te płytki ceramiczne mogą optycznie powiększyć łazienkę!

plytki ceramiczne optycznie powiekszajace lazienke
0 0
Read Time1 Minute, 48 Second

Aby optycznie powiększyć łazienkę za pomocą płytek ceramicznych, trzeba dobrać ich wzory, kolory i układy, aby uzyskać wrażenie przestronności i otwartości. Zobacz, jakie rodzaje płytek będą wtedy strzałem w dziesiątkę!

Płytki wielkoformatowe

Zdecyduj się na większe płytki na podłogę i ściany. Mniejsza liczba fug może sprawić, że przestrzeń będzie prezentowała się na bardziej przestronną.

Jasne i neutralne kolory

Jasne kolory, szczególnie biel, kremy i delikatne pastele, mogą sprawić, że przestrzeń stanie się jaśniejsza i większa. Użyj tych kolorów zarówno do płytek podłogowych, jak i ściennych, aby uzyskać jednolity, przestronny wygląd swojej łazienki.

Monochromatyczny schemat kolorów

Wybierz jeden kolor płytek ściennych i podłogowych, aby stworzyć spójny i rezultat. Takie rozwiązanie projektowe eliminuje kontrasty, które mogłyby zakłócić przestrzeń.

Błyszczące wykończenia

Polerowane płytki odbijają światło, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się jaśniejsze i bardziej przestronne. Warto jednocześnie zwrócić uwagę na ich parametry antypoślizgowości, zwłaszcza w przypadku płytek podłogowych w łazience.

Duże prostokątne płytki

Zdecyduj się na wydłużone prostokątne płytki ułożone w pionowy wzór na ścianach. Może to wizualnie zwiększyć przestrzeń. Gdy chodzi o takie właśnie płytki ceramiczne Kraków to jedno z miast, gdzie można zobaczyć je na żywo przed zakupem w salonach łazienek.

Ukośny układ płytek

Układaj płytki po przekątnej, a nie poziomo lub pionowo. Może to stworzyć iluzję podwyższenia pomieszczenia i sprawić, że łazienka będzie wydawać się większa.

Płytki cegiełki

Klasyczne płytki cegiełki, zwłaszcza w jasnej kolorystyce, potrafią optycznie wydłużyć ściany i stworzyć ponadczasowy wygląd. W takiej sytuacji znakomitym wyborem mogą być płytki układane pionowo, a nie poziomo.

Pionowe paski

Zastosuj pionowe paski lub wzory na ścianach za pomocą płytek. Może to stworzyć iluzję wysokości i przestrzeni.

Lustrzane płytki

Aby uzyskać odrobinę blasku, dobrym pomysłem może być użycie lustrzanych płytek jako akcentów lub odblasków. Lustrzane powierzchnie odbijają światło i dodają poczucia głębi.

Szklane mozaiki

Szklane mozaiki również mogą dodać odrobinę blasku i blasku łazience. Używaj ich jako akcentów lub w obszarach, na które często pada światło słoneczne albo sztuczne. Gdy zatem masz małą łazienkę i zależy Ci na jej optycznym powiększeni, pamiętaj o zastosowaniu powyższych porad. Razem z nimi uda Ci się znaleźć najlepsze płytki ceramiczne, które sprawdzą się nawet w niewielkich wnętrzach, by mogły one prezentować się na większe niż w rzeczywistości!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz