Umowa z kancelarii prawnej – kiedy i dlaczego warto ja zamówić?

umowa z kancelaria
0 0
Read Time1 Minute, 49 Second

Chcesz zawrzeć umowę, ale nie wiesz, jak to zrobić? Gdy chcesz mieć pewność, że będzie ona chroniła Twoje prawa i jednocześnie dawała odpowiedni ich zakres drugiej stronie, pomyśl o skorzystaniu z usług kancelarii prawnej. Kiedy warto zwrócić się do niej po pomoc? Dlaczego warto z niej skorzystać?

Jak przygotować umowę?

Umowa jest podstawowym dokumentem regulującym prawa i obowiązki stron w kontaktach cywilnych. Stosowana jest ona między innymi w celu sprzedaży, użyczenia, leasingu, pożyczenia, a także po to, aby świadczyć usługi i wykonywać pracę.

Umowę można przygotować we własnym zakresie albo można zdecydować się pobranie jej z internetu. W sieci działa wiele stron WWW udostępniających gotowe umowy zawierając darmowe i płatne wzory umów.

Ponadto umowę na zamówienie może przygotować kancelaria prawna. Osobom chcącym skorzystać z usług, jakie oferują w tym zakresie adwokaci Gliwice – https://jpm-adwokaci.pl umożliwiają łatwy dostęp do wielu kancelarii, gdzie można skorzystać z kompleksowej obsługi.

Tworzenie umów w kancelarii prawnej

Umowę można przygotować także w kancelarii prawnej. To usługa przeznaczona dla tych osób, które nie mogą znaleźć potrzebnej dokumentacji wśród gotowych umówi albo chcą zawrzeć w umowie określone informacje, na przykład dodatkowe klauzule.

Usługa polegająca na tworzeniu umów na zamówienie w kancelarii prawnej polega na stworzeniu jej zgodnie z oczekiwaniami klienta na bazie istniejącej już umowy lub też może być to całkowicie nowa umowa włączająca wskazane elementy.

Usługę można zamówić bezpośrednio w kancelariach adwokackich, ale obecnie jest to możliwe także za pośrednictwem internetu.

Prawnik zaopiniuje istniejącą już umowę

Poza przygotowaniem umowy na zamówienie w kancelarii prawnej można skorzystać także z usługi polegającej na zaopiniowaniu istniejącej już umowy.

Z usługi tego typu można skorzystać zarówno wtedy, gdy umowa nie została jeszcze podpisana, jak i wtedy, gdy złożono na niej już podpisy. W pierwszym przypadku prawnik może dokładnie zapoznać się z zapisami umowy i wskazać, czy jest ona bezpieczna, a także jakie ma konsekwencje dla stron. Gdy natomiast umowa została już podpisana, wtedy prawnik może sprawdzić ją pod kątem znajdujących się w niej klauzul abuzywnych, czyli niedozwolonych prawem. Obecność takich klauzul może być podstawą do unieważnienia umowy.

Dzięki usługom polegającym na pisaniu i opiniowaniu umów można zatem uniknąć wielu sytuacji o poważnych konsekwencjach prawnych, gdy dokument nie spełnia wymogów prawnych lub zawiera niedozwolone zapisy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz